[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

بازی کردن برای قشقایی لیاقت می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین 
قشقایی توانست بالاخره در یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها بقای خود را قطعی کرده و مانع از کشیده شدن کار به اما و اگرهای روز پایانی شود.
بازیکنان قشقایی که احتمالاً یکی از پایین‌ترین مبلغ قراردادها را دارند و از امکانات خاصی هم برخوردار نیستند، در این فصل نتایج بسیار خوبی برابر تیم‌های بالانشین کسب کردند، به طوری که در دیدار برابر هفت تیم بالای جدول، به چهار پیروزی و دو تساوی دست یافتند و تنها در یک دیدار(برابر فجرشهیدسپاسی) شکست خوردند!
یکی از بازیکنان تأثیرگذار قشقایی در نیم فصل دوم، دروازه‌بان خوزستانی این تیم بود. دروازه‌بان فصل گذشته فجرشهیدسپاسی که در ابتدای فصل جاری به تیم خوشه طلایی ساوه پیوسته بود، 15 فروردین ماه امسال با دریافت برگه فسخ قرارداد از این تیم جدا شد و قراردادی به مدت ۶ ماه با قشقایی شیراز امضا کرد. او درخشش خوبی با لباس قشقایی داشت و توانست نقش ارزنده‌ای در بقای این تیم داشته باشد.
این دروازه‌بان 28 ساله اهل مسجدسلیمان که سابقه قهرمانی با تیم استقلال خوزستان در لیگ برتر فوتبال ایران را دارد، در بازی هفته گذشته مقابل چوکای تالش که یکی از مهمترین بازی‌های تاریخ باشگاه قشقایی محسوب می‌شد، به‌شدت آسیب دید و حالا با نگرانی خاصی از وضعیت زانوی مصدومش صحبت می‌کند. با این حال، داوودی حضور در قشقایی را افتخاری بزرگ می‌داند که نصیب هر بازیکنی نخواهد شد. 
 بازی با چوکا در رشت چطور بود؟
- قطعاً بازی خیلی سنگین و مهمی ‌بود. هر چه در طول فصل تلاش کرده بودیم، باید نتیجه‌اش را آنجا برداشت می‌کردیم. چوکا هم باید حتماً می‌برد تا در کورس رقابت باقی بماند اما تیم ما برای برد به میدان رفت و به هر زحمت و سختی بود، سه امتیاز را به دست آورد.
 تو هم چند واکنش خوب در این بازی داشتی اما دچار مصدومیت شدی.
- بله بازی بسیار خوبی بود که خیلی تلخ برایم تمام شد، جوری که کل بچه‌های تیم، به جای اینکه به‌خاطر کسب این نتیجه خوشحال باشند، به‌خاطر من ناراحت بودند. آن‌ها برای جشن گرفتن چنین روزی خیلی تلاش کرده بودند اما ناراحتی‌شان در پایان بازی، من را خیلی تحت تأثیر قرار داد و از همه آن‌ها ممنونم.
 از چه ناحیه‌ای آسیب دیدی؟
- من مطمئن بودم رباط صلیبی پاره شده چون تجربه چنین اتفاقی را داشتم، اما در اهواز با دکترم صحبت کردم و گفت هنوز چیزی معلوم نیست و باید پس از برطرف شدن ورم، دوباره ام آر آی بگیرم تا همه چیز مشخص شود. امیدوارم نیاز به عمل جراحی نداشته باشم اما همه چیز 10 روز دیگر مشخص خواهد شد.
 این فصل را چطور گذراندی؟
- فصل را با تیم خوشه طلایی شروع کردم اما به دلیل مشکلاتی که پیش آمد، هفته یازدهم یا دوازدهم بود که تصمیم به جدایی گرفتم و فکر می‌کنم یکی از بهترین اتفاقات زندگی‌ام این بود که به قشقایی آمدم. چند پیشنهاد خوب هم از لیگ برتر و لیگ یک داشتم اما به دلیل آشنایی که با آقای هرمزی داشتم و با تعدادی از بازیکنان این تیم هم در گذشته همبازی بودم، تصمیم گرفتم به قشقایی بپیوندم. وقتی هم برای امضای قرارداد رفتیم و با آقایان نجف‌پور، هرمزی و رضا مرادی صحبت کردیم، اصلاً حرف مسائل مالی به میان نیامد و فقط بحثمان این بود که هر طور شده تیم را در لیگ نگه داریم، تیمی‌که چهار میلیون هوادار دارد و حیف است سقوط کند. به هر شهری می‌رفتیم، هواداران قشقایی ما را شرمنده می‌کردند. ما همیشه حس آرامش خوبی داشتیم و من هم تلاش کردم تأثیر کوچکی در روند مثبت تیم داشته باشم. نتایج نیم فصل دوم هم که فوق‌العاده بود.
 فوتبال را از کجا شروع کردی؟
- از شهر خودم مسجدسلیمان. با نفت مسجدسلیمان به لیگ برتر صعود کردم. در تیم ملی امید هم زمانی که آقایان خاکپور و مایلی کهن بودند، حضور داشتم که متأسفانه به ژاپن باختیم و المپیک را از دست دادیم. پس از آن هم سه سال در تیم استقلال خوزستان حضور داشتم که قهرمان لیگ برتر شدیم و به لیگ قهرمانان آسیا رفتیم. پس از آن هم سرباز شدم و به فجرشهیدسپاسی آمدم و بعد هم خوشه طلایی و قشقایی.
 فجر در آستانه صعود به لیگ برتر قرار گرفته، درباره تیم سابقت چه صحبتی داری؟
- خیلی برای فجر خوشحالم و فکر می‌کنم با شایستگی صدرنشین لیگ شده. ما هم در راه این صدرنشینی توانستیم تأثیر مثبتی داشته باشیم. تیم‌های مدعی مثل بادران، شاهین، استقلال خوزستان و مس را شکست دادیم، با خوشه طلایی و هوادار هم مساوی کردیم. در بازی مقابل هفت تیم بالای جدول، ما فقط یک گل در نیم فصل دوم دریافت کردیم که آن هم مقابل فجرسپاسی بود. فجر حقیقتاً لیاقت رسیدن به لیگ برتر را دارد. تیم دوست داشتنی، با اسم شهید و هوادارانی بسیار خوب.
 برای فصل بعد چه برنامه‌ای داری؟
- چند هفته قبل پیشنهادهایی به دستم رسید اما اصلاً درست نبود که درباره آن‌ها صحبت کنم و برای مذاکره هم اقدام نکردم. گفتم بگذارید قشقایی را به سرانجام برسانیم، تا بعد ببینیم چه می‌شود. حالا هم که این مصدومیت پیش آمده و مشخص نیست چطور پیش برود اما اگر رباط نباشد، ان‌شاالله اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.
 صحبت پایانی؟
دوست دارم حتماً یک چیزی را از قول من بنویسید، آن هم اینکه یک بازیکن باید خیلی خوش شانس باشد که مورد حمایت هواداران قشقایی قرار بگیرد. اصلاً بازی کردن برای این تیم لیاقت می‌خواهد. ما وقتی به این تیم آمدیم، شرایط مالی و امکاناتش را می‌دانستیم ولی با آن کنار آمدیم، به‌خاطر حس عجیب و غریبی که هواداران قشقایی به ما می‌دهند. آن‌ها هم در پیام‌هایی که به من می‌دادند، بیش از اینکه بابت موفقیت تیم خوشحال باشند، به‌خاطر مصدومیتم ناراحت بودند. من هوادارانی با این حجم معرفت و درک فوتبالی، کمتر دیده‌ام. خیلی هم خوشحالم که تیم را نگه داشتیم و شرمنده‌شان نشدیم. 
ضمناً باید از دکتر نجف‌پور هم تشکر کنم که پس از مصدومیت، در رختکن به من خیلی لطف داشتند و گفتند حتی اگر رباط پاره کرده باشی، دوست داریم با قشقایی بمانی. این صحبت‌ها برای من خیلی ارزشمند است و افتخار می‌کنم عضوی از این تیم بوده‌ام.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی