[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

توقف تولید خماری ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از آغاز اجرای سومین مرحله طرح ملی کاج (برنامه ارتقای نظام سلامت کارگران) در واحدهای تولیدی و صنعتی این استان بدون تأمین اعتبار دولتی و با بهره گیری از کمک کارفرمایان و همراهی کارگران استان خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری درحاشیه جلسه ویدئوکنفرانس کشوری برنامه ریزی و اجرای فراگیر مرحله سوم برنامه ملی کاج (برنامه ارتقای نظام سلامت کارگران) افزود: مرحله اول طرح ملی کاج با هدف کاهش اعتیاد در جامعه کار و تولید استان فارس از سال 95 بدون تأمین اعتبار از سوی دولت آغاز شد و مرحله دوم این طرح نیز از سال 98 تا پایان سال 99 اجرا شده است.
مختاری افزود: سلامت کارگران به ‌عنوان نیروهای مولد جامعه و یکی از ارکان اصلی دستیابی به توسعه اقتصادی، از اهمیت زیادی برخوردار است و زمانی که توسعه همه‌جانبه در اولویت کشور باشد، این تأمین سلامت، اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه مرحله اول و دوم طرح کاج در 120 واحد تولیدی بالای 50 نفر نیروی کار استان اجرا شده است، عنوان کرد: با شروع مرحله سوم این طرح نیز پیش بینی می‌شود که تا پایان سال جاری طرح کاج با هدف کاهش اعتیاد در جامعه کار و تولید استان فارس در مابقی واحدهای تولیدی با نیروی کار بالای 50 نفر در فارس اجرا شود.
وی تصریح کرد: تصمیماتی از قبیل اصلاح آیین نامه انضباطی کار کارگاه‌ها مبنی بر ممنوعیت استفاده از دخانیات و موبایل در خطوط تولید و برنامه ریزی برای اجرای طرح ورزش صبحگاهی و پیاده روی هفتگی برای کارگاه‌های استان که در شهرهای بزرگ هر سال یک بار سهم هر کارفرما و در شهرهای کوچک هر شش ماه نوبت هر کارفرما می‌شود نیز از جمله برنامه‌های منحصر به فردی است که در اکثر کارگاه‌های بزرگ استان برگزار شده و امسال نیز علی رغم بروز کرونا و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، برگزار خواهد شد.
مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در ادامه این نشست گفت: سوءمصرف مواد مخدر در محیط‌های کاری، هزینه‌های جبران‌ناپذیری مانند خسارات حوادث کار، افزایش حق‌ بیمه غرامت کارگران، پایین‌آمدن سرعت و کیفیت کار، افزایش غیبت‌های ناشی از بیماری و سرقت و آسیب را در پی خواهد داشت که جلوگیری از این آسیب‌ها مستلزم اجرای برنامه‌های آموزشی و پیشگیرانه در فضای کار و تولید است.
قدر خادم الحسینی افزود: با توجه به دامنه وسیع تبعات شیوع سوءمصرف مواد مخدر در محیط‌های کارگری و تأثیر آن بر انسجام خانواده‌ها و چرخه تولید و اقتصاد و از آنجا که پیشگیری، کم‌هزینه‌ترین و مؤثرترین اقدام در راستای ممانعت از گرایش افراد به مواد مخدر است، سبب شد که دولت، پرداختن به این موضوع را جزو برنامه‌های اساسی خود قرار دهد. 
وی ادامه داد: طرح ملی کاج از شهریورماه سال 95 در کارگاه‌های بالای 50 نفر نیروی کار که دارای خانه بهداشت کارگری هستند، آغاز شده و دو مرحله آن به اتمام رسیده و اکنون اجرای مرحله سوم این طرح در استان فارس آغاز شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی