[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

تخریب مدرسه روستای گوراب ممسنی در اولین روز دهه فجر!، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: همزمان با اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی و نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس سراسر کشور، مدرسه‌ روستای گوراب از توابع شهرستان ممسنی، تخریب شد. اهالی روستای گوراب، صبح سه‌شنبه در تماس با این خبرگزاری از تخریب مدرسه شهید علی‌اکبر احمدی در این روستا خبر دادند. اهالی روستای گوراب که اغلب خاطراتی از این مدرسه و تحصیل خود یا فرزندانشان در آن دارند، اعلام کردند که مدرسه شهید احمدی از حدود 6سال قبل و به‌دلیل کاهش تعداد دانش‌آموزان، به حالت تعطیل درآمده بود. به گفته اهالی روستای گوراب، دانش‌آموزان روستای گوراب برای تحصیل به روستاها و شهرهای نزدیک عزیمت می‌کنند.تخریب مدرسه شهید احمدی روستای گوراب در اولین روز از دهه مبارک فجر که زنگ انقلاب در سراسر کشور طنین‌انداز می‌شود، از دیدگاه مردم مورد انتقاد قرار گرفت. 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رستم نیز در واکنش به انتشار خبر تخریب ساختمان مدرسه روستای گوراب، اعلام کرد: ساختمان آموزشگاه قدیمی است و روستای گوراب تخریب و زمین آن به فضایی ورزشی برای استفاده دانش آموزان و اهالی روستا تبدیل خواهد شد. سید اصغر حسینی، سه‌شنبه 12بهمن با ارسال پاسخی به این خبرگزاری در خصوص تخریب مدرسه روستای گوراب، توضیح داد: مدرسه سه کلاسه شهید احمدی روستای گوراب از توابع شهرستان رستم استان فارس، 7سال پیش به‌دلیل کمبود دانش آموز و فرسودگی شدید، تعطیل شد. او با یادآوری اینکه زمان ساخت این مدرسه به سال ۱۳۴۲ برمی‌گردد، گفت: هفت دانش‌آموز این مدرسه برای تحصیل به مدرسه‌ای نوساز واقع در یک و نیم کیلومتری روستای گوراب منتقل شده‌اند. مدیر آموزش و پرورش رستم گفت: با توجه به تعطیلی و بلااستفاده بودن مدرسه و نداشتن نگهبان، متأسفانه فضای آن به محلی برای تجمع برخی اشخاص بزهکار تبدیل شده بود که اعتراض و شکایات فراوان اهالی روستا را به دنبال داشت. حسینی اضافه کرد: به‌دلیل قدیمی و فرسوده بودن ساختمان این مدرسه، هر لحظه امکان فرو ریختن سقف و دیواره‌های و بروز مخاطراتی برای کودکان و اهالی روستا وجود داشت. وی تصریح کرد: بر اساس این استدلال‌ها، آموزش و پرورش شهرستان رستم تصمیم گرفت ساختمان قدیمی مدرسه را تخریب کرده و ضمن ترمیم دیوار اطراف آن و نصب درب مناسب، فضای حیاط را تسطیح و مناسب‌سازی کرده و به‌عنوان زمین ورزشی در اختیار اهالی روستا و دانش‌آموزان قرار دهد.
حسینی با اشاره به اینکه شخصاً در روستای گوراب حاضر شده است، گفت: اهالی روستا با اطلاع از اهداف و دلایل تخریب ساختمان، ضمن تأیید و حمایت از این اقدام، آمادگی خود را برای اجرای برنامه آموزش و پرورش و حمایت از اهداف پیشنهادی، اعلام کردند. مدیر آموزش و پرورش شهرستان رستم توضیحی در خصوص علت انتخاب روز 12بهمن و همزمانی کار تخریب با به‌صدا در آمدن زنگ انقلاب در مدارس استان فارس و کشور، ارائه نداده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی