[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

سبقت مرگ از سلامت ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، شمار قربانیان کرونا در فارس به 4960 نفر رسید. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام جان باختن 12 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و 960 نفر عنوان کرد.
او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و 24هزار و 725 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 296هزار و 584 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، 120هزار و 510 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 20هزار و 439 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 317هزار و 23 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته، 361 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در سطح بیمارستان‌های استان بستری شدند، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، دوهزار و 158 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 213 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر همتی معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی 281هزار و 932 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان‌های مرجع کووید 19 دانشگاه، از همکاری ویژه بیمارستان‌های خصوصی برای پذیرش این بیماران خبر داد.
معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد: تاکنون 543هزار و 103 دوز واکسن علیه بیماری کووید 19 به مردم استان فارس تزریق شده است که امیدواریم با توزیع محموله جدید واکسن، از چند روز آینده بتوانیم واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای 55 سال را انجام دهیم.
این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه سن ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در حال کاهش است، به طوری که بیشتر مبتلایان و جان باختگان ناشی از این بیماری را افراد زیر 50 سال تشکیل می‌دهند، تأکید کرد: جوانان ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا، با مشاهده هرگونه علائم مشکوک به این بیماری، بلافاصله به پزشک مراجعه کنند تا از حاد شدن وضعیت بالینی خود جلوگیری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی