[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

اعتمادافزایی از شاهراه فسادستیزی می‌گذرد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: گاهی در ژستِ فسادستیزی و دلسوزی برای شهر و شهروندان، مطالبی ارائه می‌شود که آدمی را به حیرت می‌اندازد.ابراهیم صبوری عصر دیروز یکشنبه 27 تیرماه در یکصد و نود و یکمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: دوره شورای پنجم، هرچه بود، گذشت و از امروز عملکرد من و همکارانم در معرض نقد و داوری شهروندان شیرازی خواهد نشست. البته کاستی‌ها در این دوره کم نبود و‌ من برای همه‌ آنچه می‌توانستیم و نکردیم، از همشهریانم عذر و حلالیت می‌طلبم. 
کاستی‌ها بود اما درخشش‌هایی نیز در کار این شورا بود که انکارش خلاف مروت است و انصاف. وی افزود: تصویب طرح مدیریت تعارض منافع، تصویب راه‌اندازی سامانه شفافیت، تصویب سند راهبردی ارتقای سلامت اداری و‌ مبارزه با فساد، پخش زنده و بارگذاری بدون سانسور صوت تمام جلسات صحن علنی شورا، ایجاد امکان دسترسی عمومی به کلیه مصوبات شورا در تمام ادوار، راه‌اندازی سامانه شفافیت آرای اعضای شورا و تصویب طرح الزام شهرداری به ارائه ریز محاسبات عوارض و بهای خدمات به شهروندان، اصلی‌ترین درخشش‌های شورای پنجم بود. این مقام مسئول در ادامه افزود: طرح‌هایی که به ثمر ننشستنش هواخواهان بسیار داشت و پیگیری‌اش دشمنان فراوان. با سری بلند می‌گویم که نهال دشمنی با رانت و تبعیض و بستن گریزگاه‌های فساد، در همین دوره، در خاک شورا و شهرداری شیراز نشانده شد؛ نهالی کم‌جان که هنوز نیاز به مرارت‌ها و مراقبت‌ها دارد تا میوه شیرینش به کام مردم شهرمان بنشیند. آرزویم این است که این مسیر رهروان ثابت‌قدم، به خود ببیند و همین جا از آنها که اعضای شورای ششم خواهند بود، خاضعانه می‌خواهم‌ که از این نهال، تا رسیدن به آن شجر مبارک، آنگونه که رواست، باغبانی کنند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنانش گفت: بی‌شک حرکت در مسیر فسادستیزی به احیای بخشی از اعتماد ازدست‌رفته مردمانمان -که هر روز کمتر و کمتر می‌شود- کمک بزرگی خواهد کرد. باید قبول کنیم که اعتماد مردم، سخت کاهش پیدا کرده است. این کاهش عمومی اعتماد عللی مختلف دارد که جامعه‌شناسان و صاحبان اندیشه در حوزه‌های علوم انسانی باید به آن بپردازند. اما پیش از پرداختن به این عوامل و علل، باید تعارف را کنار بگذاریم و قبول کنیم که امروز کاهش اعتماد عمومی به حاکمان و مسئولان، واقعیتی انکارناشدنیست. صبوری با اشاره به آمارهایی که در روزهای اخیر درباره عملکرد شهرداری ارائه شده، خاطرنشان کرد: گاهی در ژست فسادستیزی و دلسوزی برای شهر و شهروندان، مطالبی گفته و آمار و ارقامی ارائه می‌شود که آدمی را به حیرت می‌اندازد. گویی گوینده، نیتی خاص در سر دارد و می‌خواهد رقیب را به هر قیمتی منکوب و از میدان به در کند! پس برای عمل به نیت خود و رسیدن به هدفی که در سر دارد، اعداد و ارقامی جعل کرده و بیان می‌کند، که مخاطب منصف و شنونده عاقل، لاجرم از قبول آن سر باز می‌زند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی