[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

آلبالو پلو با مرغ، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 4 نفر
برنج: ۴ لیوان 
آلبالو:۵۰۰ گرم 
شکر:۲۵۰ گرم 
مرغ: ۱ عدد 
پیاز: ۱ عدد 
روغن و زعفران: به میزان لازم 
نمک، زردچوبه: به میزان لازم 
فلفل: به میزان لازم

امروز می‌خواهیم با هم یک غذای اصیل ‌ایرانی را درست کنیم به اسم آلبالو پلو که طرفدارهای خاص خودش را دارد و خیلی خوشمزه و مقوی هست. پایه اصلی ‌این غذا با آلبالو، برنج و مرغ هست که هر کدام از‌ این‌ها به تنهایی سرشار از پروتئین، ویتامین و مواد مغذی می‌باشد که د‌ر این روزها که درگیر ویروس کرونا هستیم برای بدنمان خیلی لازم و واجب است. پس، ‌این غذای خوشمزه را درست کرده و از خوردنش لذت ببرید.

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا برای درست کردن ‌این غذا  به سراغ آلبالوهایی که داریم، می‌رویم. اول از همه هسته آلبالوها را در می‌آوریم و بعد آن‌ها را آبکش می‌کنیم و صبر می‌کنیم تا آبشان برود. سپس آلبالوها را داخل یک قابلمه می‌ریزیم و شکر را روی آلبالوها می‌ریزیم و یک ساعت می‌گذاریم بماند تا خوب آلبالوها آب بیاندازد. سپس بعد از گذشتن یک ساعت قابلمه را روی حرارت متوسط می‌گذاریم و صبر می‌کنیم تا آلبالوها کمی ‌بجوشد. سپس زمانی که هنوز رنگ آلبالوها تیره نشده از روی حرارت برمی‌داریم وآن‌ها را در صافی می‌ریزیم تا خوب شربت از آلبالوها جدا بشود.
سپس مجدد شربت آلبالوها رو در قابلمه می‌ریزیم و می‌گذاریم روی حرارت تا بجوشد و قوام بیاید یا به قولی کمی ‌غلیظ شود؛ یادتان باشد احتیاجی نیست خیلی هم غلیظ باشد، کمی ‌از آن حالت روان بودن خارج شود کفایت می‌کند. سپس بعد از آلبالوها نوبت مرغ هست. اول از همه مرغ را تمیز پاک می‌کنیم و خوب شسته و می‌گذاریم تا آب آن برود. سپس پوست پیاز را گرفته و آن را می‌شوییم و به صورت درشت خرد می‌کنیم.
  مرحله دوم:
حالا در ‌این مرحله می‌رویم برای پختن و سرخ کردن مرغ. مرغ  را شسته و در قابلمه می‌ریزیم. سپس پیازهای خرد شده را همراه با کمی ‌نمک، زردچوبه و فلفل به آن اضافه کرده و در آخر هم کمی ‌آب می‌ریزیم و می‌گذاریم تا مرغ  بپزد. بعد از ‌اینکه مرغ  پخت آن را از قابلمه در می‌آوریم و کنار می‌گذاریم. سپس یک تابه برمی‌داریم و داخل آن روغن می‌ریزیم  و روی حرارت می‌گذاریم تا روغن داغ شود. سپس زمانی که روغن داغ شد، مرغ  را داخل تابه انداخته و شروع می‌کنیم به سرخ کردن.
بعد از ‌اینکه مرغ  دو طرفش سرخ شد آن را از تابه در می‌آوریم و می‌گذاریم کنار. سپس بعد از ‌اینکه کارمان با مرغ تمام شد، نوبت برنج هست. اول از همه برنج را تمیز پاک می‌کنیم و می‌شوییم و از چند ساعت قبل برنج را که شستیم در یک ظرف با آب و نمک زیاد خیس می‌کنیم و می‌گذاریم بماند. سپس بعد از‌ اینکه چند ساعت خیس خورد برنج را می‌شوییم تا نمک اضافی آن برود.
  مرحله سوم:
حالا د‌ر این مرحله نوبت پخت برنج هست. اول یک قابلمه برمی‌داریم و داخل آن آب می‌ریزیم، کمی ‌نمک و روغن هم اضافه می‌کنیم و قابلمه را می‌گذاریم روی حرارت تا آب داخل آن شروع کند به جوشیدن. همین که آب شروع کرد به جوشیدن برنج را داخل آب جوش می‌ریزیم و می‌گذاریم تا  کمی ‌بجوشد. زمانی که برنج کمی ‌مغزش هنوز سفت هست یا به قول خودمان دونه آبکش می‌کنیم و کمی ‌هم آب سرد روی آن می‌ریزیم. سپس قابلمه‌ای که می‌خواهیم برنج را در آن بپزیم ‌داخل آن روغن می‌ریزیم و بعد اگر خواستید ته دیگ بیاندازید نان یا سیب زمینی را کف قابلمه می‌گذاریم.
بعد یک لایه از برنج را می‌ریزیم و لایه بعدی را از آلبالوهایی که پختیم می‌ریزیم و به همین صورت ادامه می‌دهیم تا برنج و آلبالوها تمام شود، سپس کمی ‌آب و روغن دور برنج می‌ریزیم و می‌گذاریم برنج ۴۵ دقیقه‌ای روی حرارت بماند تا خوب دم بکشد. سپس بعد از ‌اینکه برنج پخت کمی ‌از برنج سفید را برمی‌داریم و  با آب آلبالو مخلوط کرده و می‌گذاریم کنار. سپس کمی ‌دیگر از برنج را با زعفران دم‌کرده قاطی کرده و می‌گذاریم کنار. حالا آلبالو پلو را در دیس کشیده و با برنج‌های رنگی، مرغ و کمی ‌آلبالو تزئین کرده و سرو می‌کنیم. نوش جان.

 نکات کلیدی 
 هنگام پخت آلبالوها به هیچ وجه آب به آن‌ها اضافه نکنید چون خود آلبالو موقع پخت خیلی آب می‌اندازد.
 برای جوشیدن آلبالوها 10 دقیقه زمان کافی است.
 در صورتی که مرغ دوست نداشته باشید می‌توانید به جای مرغ از گوشت نیز استفاده کنید.
 اگر زمان کافی نداشتید نیازی نیست 1 ساعت آلبالوها در شکر بمانند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی