[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

همه ایران دلتنگ فجرسپاسی هستند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیراز نوین
امسال فجرشهیدسپاسی از وجود سه دروازه‌بان در ترکیب اصلی بهره برد. این تیم فصل را با وحید عزیزی، دروازه‌بان 34 ساله اردبیلی آغاز کرد، سپس محمدحسین ناییجی 31 ساله به سنگر فجری‌ها راه یافت و پس از اینکه ناییجی با محرومیت مواجه شد، در یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل، نوبت به دروازه‌بان 27 ساله شیرازی رسید.
حسین ملک علیایی معروف به آرش ملک، دروازه‌بانی که پیشتر او را با لباس تیم‌های برق جدید و قشقایی شناخته بودیم، در بازی بسیار حساس مقابل خیبر خرم آباد که آن روزها در اوج آمادگی قرار داشت، به میدان رفت. در آن مسابقه که در خرم آباد برگزار شد، ملک درخشش بسیار خوبی داشت و توانست دروازه فجر را بسته نگه دارد.
جلب اعتماد کلانتری، باعث شد تا آرش در چند بازی بعدی هم در ترکیب فجرشهیدسپاسی بایستد. فجر با دروازه‌بانی او هیچ شکستی را تجربه نکرد، حتی در روزی که اشتباه عجیب خودش منجر به فروپاشی دروازه شد. آرش ملک، گل بدی را از آرمان گهر دریافت کرد اما هم‌بازیانش در ادامه نمایش درخشانی داشتند و با زدن دو گل، اشتباه او را جبران کردند.
کلانتری باز هم به دروازه‌بان شیرازی اعتماد کرد و ملک در بازی با هوادار هم بسیار خوب و مطمئن ظاهر شد و در یک پیروزی دیگر تیمش نقش مهمی ‌ایفا کرد. در دقایق پایانی بازی با هوادار، ملک آسیب دید اما تا پایان درون دروازه ایستاد. با این حال، نتوانست خود را برای بازی هفته ماقبل پایانی مقابل شاهین بوشهر آماده کند و جای خود را به ناییجی داد.
در ادامه گفت‌وگوی ما با این دروازه‌بان را در آستانه صعود به لیگ برتر می‌خوانید :
*شرایط و جو تیم چطور است؟
- همه چیز عالی و آماده‌ایم تا با پیروزی، صعود کنیم. روحیه‌ها از همه لحاظ خوب است و آماده یک نبرد سختیم. می‌دانیم که رقبا برای بازیکنان حریف، پاداش در نظر گرفته‌اند اما این چیزها اهمیتی ندارد چون ما می‌دانیم دنبال چه چیزی هستیم.
*مصدومیتت برطرف شد؟
- هنوز به طور کامل برطرف نشده اما تمرینات سبک را شروع کرده‌ام. احتمال دارد به بازی برسم اما اگر هم آماده شوم، بازی کردنم بستگی به نظر آقای کلانتری دارد. اگر هم بازی نکنم برای دوست خوبم، محمد حسین ناییجی که درون دروازه می‌ایستد دعا می‌کنم.
*در پنج بازی مهم اواخر فصل به میدان رفتی. از عملکرد خودت راضی هستی؟
- فکر می‌کنم بهتر است درباره عملکردم، مربیان، رسانه‌ها و مردم قضاوت کنند اما خودم وجدانم راحت است که با تمام وجود برای تیمم بازی کرده‌ام. با تمام عشق و علاقه‌ای که به فجر داشتم برایش انرژی گذاشتم تا موفق شود.
*فوتبال را از کجا شروع کردی؟
- از مدرسه فوتبال پویش شروع کردم اما از رده سنی نوجوانان به فجرشهیدسپاسی آمدم و الآن چهارده سال است عضو این تیم هستم. فقط در چهارسال گذشته در مجموعه فجر نبودم. من با جوانان فجر قهرمان جوانان ایران و با امیدهای فجر هم قهرمان امیدهای ایران شدم که در هر دو مقطع هم کاپیتان تیم بودم. پس از آن در دسته دوم به تیم برق جدید پیوستم که به لیگ یک صعود کردیم. تیم خیلی خوبی هم داشتیم اما مسائلی پیش آمد که خیلی از بازیکنان جدا شدند. پس از آن هم که به قشقایی رفتم و آنجا هم شرایط نسبتاً خوب بود. بعد هم به خیبر رفتم و تا اوایل فصل جاری هم در این تیم بودم اما یک سری مشکلات با برخی افراد پیش آمد که جدا شدم. نیم فصل با آقای کلانتری صحبت کردم و به شهر خودم، خانه خودم و تیم فجرشهیدسپاسی برگشتم.
*و در مقطع مهمی‌هم به کمک تیم آمدی.
- بله فکر می‌کنم همه این‌ها لطف و محبت خدا بود. به یکباره محرومیتی نصیب دروازه‌بان خوب ما، دوست خوبم آقای ناییجی شد، محرومیتی که مربوط به اتفاقات بازی با پارس جنوبی بود اما چندین هفته بعد اجرا شد و فرصت به من رسید، آن هم در مقابل تیم سابقم خیبر که خدا کمک کرد و توانستم بازی خوبی انجام بدهم. پس از آن هم علی آقا به من اعتماد کردند. خوشحالم که توانستم در این چند بازی برای تیم شهرم مثمر ثمر باشم.
*اما یک گل بد هم از آرمان گهر دریافت کردی.
- بله صددرصد مقصر بودم. من برای آن بازی خیلی تمرکز داشتم ولی نمی‌دانم چرا در دقایق قبل از گل، به کلی تیم ما بدون تمرکز و به هم ریخته بازی می‌کرد. پس از گل بدی که دریافت کردم، رو کردم به آسمان و گفتم خدایا شکرت. حتماً حکمتی بود که این اتفاق افتاد. اما مطمئن بودم بازی را می‌بریم. از همان لحظه هم همه چیز تغییر کرد، بچه‌ها عالی بازی کردند و بازی را بردیم. خیلی خوب است که آدم اشتباهاتش را بپذیرد و من همان زمان هم بابت آن اشتباه عذرخواهی کردم. خدا را شکر که شرمنده نشدم. باید از علی آقا هم مجدداً تشکر کنم که حتی پس از آن بازی، به من اعتماد کرد تا در مقابل هوادار هم به میدان بروم.
*بازی با گل ریحان را چطور می‌بینی؟
- با وجود اینکه همه از ضعف تیم حریف حرف می‌زنند، اما همگی ما هوشیار هستیم که بازی بسیار سختی داریم. اصلاً به جایگاه تیم حریف نگاه نمی‌کنیم چون در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. ما می‌دانیم پاداش تمام بازی‌هایی که تا کنون انجام داده‌ایم را در مقابل گل ریحان دریافت می‌کنیم. بچه‌ها هم یک هفته عالی تمرین کرده‌اند و از لحاظ روحی و بدنی آماده هستند تا پس از هشت سال، فجر را به لیگ برتر برگردانیم. همه ایران دلتنگ فجر هستند و ما باید بتوانیم دل مردم استان فارس و شهر شیراز را با صعودمان شاد کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی