[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

عزم جدی شهرداری برای محرومیت‌زدایی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
اشاره: 
سازندگی و عملیات‌های عمرانی با دیدگاهی انسان‌محور می‌توانند نقش ارزنده ای در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان ایفا کنند. به موازات این دستاورد بزرگ، شاهد ایجاد ارزش افزوده در پرتو پروژه‌های سازندگی نیز هستیم؛ بدین معنا که پروژه‌های عمرانی نیازهای روزمره شهروندان را تأمین می‌کنند و در پناه آن برای منطقه رونق اقتصادی و ارزش افزوده ایجاد می‌کنند. شهرداری منطقه 11 شیراز پس از پایان موفقیت آمیز پروزه بزرگ پارک سایه، عزم خود را برای تداوم محرومیت‌زدایی در این منطقه کمتر برخوردار جزم کرده است. در ادامه مهندس برزگر، شهردار منطقه 11 شیراز در گفت‌وگو با شیرازنوین، بخشی از عملیات‌های عمرانی این منطقه را تشریح می‌کند.
 پروژه‌های انسان‌محور در ایستگاه کتاب‌خوانی
مهندس حمید برزگر با بیان این مطلب که مدیریت شهری باید در کنار عملیات عمرانی و اجرایی به امور فرهنگی نیز توجه کند، اظهار داشت: در راستای افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و توجه به نیازهای دانش آموزان، دانشجویان و سایر شهروندان منطقه، دومین کتابخانه بزرگ شیراز در محله پودنک احداث می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم و به‌زودی کلنگ احداث این کتابخانه در زمینی به مساحت 1500 مترمربع در روبه‌روی سالن ورزشی امام حسن مجتبی(ع) به زمین زده می‌شود. وی افزود: این کتابخانه در دو طبقه و با دو قرائت خانه مخصوص بانوان و طراحی شده است و امکان ایجاد فضاهای فرهنگی و سالن اجتماعات در آن در نظر گرفته 
شده است.
 پروژه‌های دوستدار افراد کم‌توان
شهردار منطقه 11 شیراز در بخش دیگری از سخنانش گفت: در راستای بهبود رفت و آمد شهروندان به خصوص بهسازی مسیرها برای تردد معلولان، افراد کم توان و سالمندان، محل‌های گذر عابر پیاده در بلوار آزادگان تسطیح شد. برزگر با بیان اینکه این عملیات توسط معاونت اجرایی واحد امور شهر منطقه یازده انجام شد، خاطرنشان کرد: تعداد 17 عدد از گذرهای عابر پیاده مورد بهسازی قرار گرفتند. همچنین به منظور بهبود کیفیت زندگی و ایجاد فضاهایی برای اوقات فراغت جانبازان و افراد کم توان جسمی، به زودی پارک فتحیه در شهرک فتحیه به پارک مخصوص جانبازان تبدیل می‌شود. این مقام عالی شهرساز در بخش دیگری از سخنانش از احداث دومین پیست اسکیت استاندارد شهر شیراز در منطقه یازده خبر داد و افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از جمعیت شهروندان منطقه یازده را جوانان و نوجوانان تشکیل داده اند، در نظر گرفتن نیازهای این قشر در صدر برنامه‌های ما قرار دارد.
 پاسخ‌گویی به نیازهای جوانان
مهندس برزگر پرداختن به ورزش و تفریحات سالم را یکی از مهم‌ترین نیازهای جوانان دانست و افزود: جوان سرشار از انرژی، رؤیای پیروزی، انگیزه، رقابت طلبی و ماجراجویی است و باید فضای شهری به شکلی طراحی شود که بستر مناسبی برای رشد، باروری و تخلیه انرژی در اختیار این قشر بگذارد. وی با اشاره به سایت‌های صخره نوردی، زیپ لاین، اسلک لاین و ایجاد مسیرهای کوهنوردی در بوستان سایه افزود: ترکیب ورزش با اوقات فراغت در پارک‌های سطح منطقه یازده با جدیت دنبال می‌شود و پیش از این نیز در بوستان سایه نیازهای ورزشی جوانان مورد توجه قرار گرفته است. شهردار منطقه یازده با بیان این مطلب که دومین پیست اسکیت استاندارد شیراز در پارک شهدای حج در مجاورت رودخانه خشک احداث می‌شود، گفت: پارک شهدای حج با محوریت ورزش و سلامت با امکاناتی نظیر زمین‌هایی برای والیبال و فوتبال ساحلی و مسیرهای دوچرخه و پیاده راه در نظر گرفته شده است.وی یادآور شد: در حال حاضر جهت ایجاد ایمنی این پارک، دیوارگذاری مسیر رودخانه به طول پانصد متر و ارتفاع پنج متر در حال انجام است که پس از تکمیل دیوارگذاری احداث پارک شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت. شهردار منطقه 11 شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای آسان سازی تردد برای افراد کم توان و سهولت رفت و آمد برای عابران پیاده طرح هم‌سطح‌سازی گذر عابر پیاده در بلوار آزادگان اجرا شد. این طرح توسط معاونت اجرایی شهرداری شیراز انجام شد.
 از فوتبال ساحلی تا اسکیت
برزگر در ادامه با باین اینکه عملیات دیوارگذاری رودخانه در بلوار شهدای حج به طول پانصد متر و ارتفاع پنج متر در حال انجام است، اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح ایمن سازی مسیر رودخانه می‌باشد. پس از تکمیل این دیوار پارک شهدای حج در این محدوده احداث و به مجموعه پارک‌های ورزش و سلامت شیراز افزوده خواهد شد. لازم به ذکر است که در پارک شهدای حج، زمین فوتبال والیبال ساحلی و دومین پیست اسکیت استاندارد شیراز تعبیه و احداث خواهد شد. این مقام عالی شهرسازی در ادامه از عزم جدی شهرداری شیراز برای محرومیت زدایی به واسطه ایجاد ارزش افزوده در مناطق کمتر برخوردار سخن گفت و افزود: ساخت کندرو در بلوار رسول اعظم(ص) در دو ضلع غربی و شرقی خیابان شهید ماهر توسط واحد عمران شهرداری منطقه یازده در حال اجرا می‌باشد. طول این مسیر حدود سیصد و شصت متر و عرض آن هشت متر می‌باشد. برای ایجاد این مسیر حدود دوهزار و سیصد متر مکعب خاک‌برداری انجام شده است. لازم به ذکر است که ایجاد این کندرو در راستای اجرای طرح‌های ترافیکی کلان‌شهر
شیراز می‌باشد. 
وی در پایان گفت: از ابتدای سال تاکنون بهسازی، روکش، مرمت و لکه گیری آسفالت در معابر سطح منطقه یازده آغاز شده و با فرا رسیدن فصل گرما این عملیات شتاب بیشتری به خود گرفته است. لازم به ذکر است که تاکنون بیش از 25هزار مترمربع از معابر سطح منطقه یازده، توسط واحد امور شهر منطقه یازده لکه گیری و روکش شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی