[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

هایقر وارد مدار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: در ادامه پویش هر هفته الف- ب- ایران، امروز شنبه دوم مردادماه جاری پنج طرح حوزه وزارت نیرو در این استان به شکل ویدئوکنفرانس توسط رئیس جمهوری افتتاح می‌شود.
عنایت‌الله رحیمی دیروز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح‌ها شامل آب‌رسانی به حاجی آباد مرکز شهرستان زرین دشت، اتمام عملیات اجرایی سد هایقر فیروزآباد و افتتاح سه طرح نیروگاه برق مقیاس کوچک جمعاً به ظرفیت ۱۹ و سه دهم مگاوات در شهرک صنعتی شیراز و شهرک صنعتی جهرم است. وی ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها جمعاً ۶۲۷میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.
ویژگی‌های سد هایقر
استاندار فارس درباره ویژگی‌های سد مخزنی هایقر گفت: این سد به حجم کل مخزن سد معادل ۲۲۷میلیون مترمکعب در فاصله حدود ۴۵ کیلومتری جنوب شرق شهر فیروزآباد فارس در محلی به نام تنگ عرب‌ها یا تنگ هایقر روی رودخانه فیروزآباد احداث شده است.
رحیمی افزود: این سد با طول تاج ۲۳۵ متر از نوع سد بتنی غلطکی بوده و هدف از احداث این سد کنترل و ذخیره سازی سیلاب‌ها، تنظیم جریان و ذخیره سازی آب رودخانه قبل از شور شدن و بهره گیری از آن برای شرب، صنعت و کشاورزی و تأمین نیاز آب شرب شهرهای جنوبی استان فارس و تأمین نیاز آب اراضی است.
آب‌رسانی به شهر حاجی آباد
طرح آب‌رسانی به شهر حاجی آباد مرکز شهرستان زرین دشت طرح دیگری است که امروز شنبه دوم مردادماه با دستور ویدئوکنفرانس رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد. استاندار فارس گفت: این طرح شامل انتقال و تصفیه آب از سد رودبال به شهر حاجی آباد است و افزون بر ۳۵هزار نفر از جمعیت این شهر از مواهب آن 
بهره‌مند می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی