[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس: کمبود نیرو داریم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس با یادآوری اینکه مسیرهای جذب نیروی انسانی در این نهاد مشخص شده است، اعلام کرد که امسال در فارس حداکثر حدود ۴هزار نیروی انسانی جذب خواهد شد.
فرهاد اسماعیلی، جمعه اول مرداد در حاشیه بازدید از محل برگزاری آزمون استخدام نیروهای آموزش و پرورش در شیراز، با قدردانی از جهاد دانشگاهی فارس گفت: بی تردید روز جمعه شاهد برگزاری یک آزمون کاملاً استاندارد با رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در شیراز بودیم.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: برگزاری منظم، دقیق و استاندارد آزمون استخدامی معلمان در شیراز، نشان دهنده تجربه، توان و تخصص جهاد دانشگاهی بوده است که جای قدردانی و تشکر دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه برای شرکت در این آزمون ۶۶۵ نفر واجد شرایط در استان وجود داشت، گفت: این آزمون مخصوص معلمان قرآنی، مدرسان طرح امین و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که در آزمون‌های قبل امکان جذب آنها فراهم 
نشده بود، است.
اسماعیلی با یادآوری اینکه میزان نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی در بخش‌های مختلف اعم از آموزشی، اداری و خدماتی، فراتر از این تعداد است، گفت: امروز و در این آزمون حدود ۴۱۲ نفر معلم قرآنی و مدرس طرح امین و حدود ۲۵۰ آموزشیار نهضت سوادآموزی شرکت داشتند.
او با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص جذب این نیروها، گفت: برای جذب معلمان قرآن سازوکار بسیار دشواری تعیین شده که شامل نحوه رابطه مالی، شرایط تدریس و... بود. اما با تلاش همکاران در سراسر استان، خوشبختانه فارس بالاترین رقم معلم قرآن شرکت کننده در آزمون را داشته است.
اسماعیلی با بیان اینکه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در ۱۱ شهریور ۱۳۹۹، مسیر جذب نیرو در آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی است، گفت: ما اگر به تعالی آموزش و پرورش فکر می‌کنیم، باید به دنبال اجرای کامل سند تحول بنیادین باشیم و اجرای این سند بدون وجود نیروهای جوان، متخصص، متعهد، شاداب و کارآمد، امکان‌پذیر نخواهد بود.
او با بیان اینکه جذب نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش، خارج از آنچه مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادین مشخص کرده‌اند، مسیر را برای تعالی این نهاد سخت و ناهموار خواهد کرد، گفت: معلم در هر سطحی از آموزش باید چند مهارت هنری، زیبایی شناسی، تسلط حداقلی به نرم افزارها و... را داشته باشد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در کشور بالغ بر ۳۰۰هزار نیروی انسانی کمبود دارد، این عدد در استان فارس را بین ۱۱ تا ۱۵هزار نفر اعلام و اضافه کرد: علت مشخص نبودن دقیق عدد کمبود آن است که تعداد دقیق نیروهای متقاضی بازنشستگی مشخص نیست.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش فارس با کمبود ۴۰۰۰ نیروی خدماتی نیز مواجه است، گفت: اگر تمام کسانی که امروز در آزمون استخدامی معلمان قرآن، مدرسان طرح امین و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، شرکت کرده‌اند، جذب شوند، هنوز فاصله زیادی تا تأمین کامل کمبود نیروی انسانی داریم.
او با اشاره به اینکه نیروهای شرکت کننده در آزمون دیروز همگی از افراد متخصص، متعهد و توانمند و دارای تجربه مفید تدریس هستند، خاطرنشان کرد: افرادی که موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شوند، برای تدریس در مقطع ابتدایی به کار گرفته 
خواهند شد.
اسماعیلی همچنین یادآور شد که امسال با توجه به برگزاری این آزمون و از محل نیروهای فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی، بالغ بر ۴۰۰۰ نفر در همه بخش‌ها جذب آموزش و پرورش استان فارس خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی