[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

مدیرکل زندان‌های فارس: اشتغال زندانیان در اولویت باشد، روزنامه شیراز نوین

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس با حضور محسن انصاری معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان از زندان کازرون بازدید کرد و ضمن تبریک عید سعید قربان در جمع زندانیان حضور یافت و مشکلات قضایی و رفاهی آنان را بررسی و در خصوص آیین نامه جدید سازمان نکاتی را مطرح کرد.
مدیرکل زندان‌های فارس با اشاره به تغییرات در آیین نامه جدید سازمان زندان‌ها، بر اجرای دقیق مفاد آیین نامه جدید توسط مسئولان زندان‌ها تأکید کرد و گفت: در آیین نامه جدید، ظرفیت‌های خوبی در راستای اصلاح و تربیت زندانیان به معنای واقعی ایجاد شده و امتیازاتی که در جهت اصلاح و تربیت و بازگشت زندانیان به جامعه در نظر گرفته شده، وابسته به مشارکت زندانیان در فرایند اصلاح و تربیت و کسب امتیاز لازم است. ابراهیمی خطاب به زندانیان افزود: به گونه ای برنامه ریزی شود که در فرایند اصلاح و تربیت، شرکت فعال داشته باشید تا بتوانید از تسهیلات قضایی برخوردار شوید.
وی اضافه کرد: در آیین نامه پیشین، با گذراندن یک ششم حبس به زندانی مرخصی اعطا می‌شد، اما اکنون، زندانی علاوه بر گذراندن یک ششم حبس، باید امتیاز و نمره اعتباری را کسب کند و این امتیازات شامل شرکت فرد در دوره‌های حرفه آموزی و اشتغال، فرهنگی، رعایت نظم، ترک متادون و ترک سیگار است. اگر کسی حرکتی در جهت اصلاح خودش نداشته باشد، زمینه آزادی اش فراهم نمی‌شود.
ابراهیمی همچنین اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان تا پایان سال جاری را مورد تأکید قرار داد و گفت: با برگزاری دوره‌های مهارت آموزی و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، زمینه اشتغال پایدار زندانیان را فراهم کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی