[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

مشترکان تجاری با ۱۰ درصد صرفه‌جویی مشمول پاداش می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: مشترکان تجاری در صورت کاهش 10 درصد دیماند مصرفی نسبت به 3 ساعت قبل ساعات توافق شده برای همکاری در بازه زمانی اول تیر تا پایان مرداد سال جاری از ساعت 11 الی 15 مشمول پاداش همکاری خواهند شد. 
فرشید رستمی، با بیان اینکه حدود 10 درصد مشترکان استان را مشترکان تجاری تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: در سال گذشته تعداد 229 مشترک تجاری در سطح استان در طرح‌های پیک سایی برق مشارکت کردند و مشمول دریافت 381میلیون ریال پاداش شدند. وی یادآور شد: در سال جاری 345 تفاهم نامه با مشترکان تجاری منعقد شده است که امیدواریم بر اساس تفاهم نامه‌های فی ما بین و به‌کارگیری روش‌های مدیریت مصرف، میزان بار مصرفی در این بخش کاهش یابد. 
رستمی، جایگزین کردن لامپ‌های LED به جای لامپ‌های پرمصرف رشته ای، گازی یا مدادی عدم استفاده از ریسه‌های پرمصرف و خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از دور کند کولرهای آبی و سایر وسایل سرمایشی و تنظیم دمای کولرهای گازی روی 25 درجه و استفاده از سایه بان روی کولرها را از جمله راهکارهای مفید در زمینه مدیریت مصرف برق در واحدهای تجاری دانست و افزود: وسایل برقی بخش تجاری از جمله لوازم روشنایی، تجهیزات سرمایشی، یخچال‌ها و فریزرها مصرف بالایی دارند که با تعمیرات به موقع آنها، انتخاب محل مناسب برای این وسایل در مغازه‌ها، شرکت‌ها و ساختمان‌های تجاری، بازارها و پاساژها و جلوگیری از اتلاف انرژی با استفاده از پنجره‌های دوجداره و در‌های اتوماتیک می‌توان مصرف برق را کاهش داد. این مقام مسئول تصریح کرد: خاموش کردن سایر لوازم برقی پس از خروج از محل کار و بهره گیری هرچه بیشتر از نور طبیعی در روز از دیگر راهکار‌های صرفه جویی انرژی برق در واحد‌های تجاری هستند که به به کار گیری آنان در مصارف بخش تجاری به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد. مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در خاتمه ابراز امیدواری کرد: کلیه مشترکان استان، با کاهش و مدیریت بهینه مصرف برق و حذف موارد غیرضرور به ویژه در ساعات 12 تا 18، صنعت برق را در ارائه هرچه بهتر خدمات و تأمین برق پایدار به منظور بهره مندی همگانی از نعمت انرژی برق یاری نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی