[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

آشنایی با انواع غذاهای محلی و شیرینی‌های آذربایجان غربی، روزنامه شیراز نوین

شورجه ارومیه
شورجه ارومیه از غذاهای محلی لذیذ این منطقه می‌باشد که به عنوان پیش غذا سرو می‌شود، البته یک وعده غذای کامل هم محسوب می‌شود اما بیشتر به صورت پیش غذا شناخته شده است. این غذا را هم می‌توان به تنهایی و هم می‌توان همراه با برنج میل کرد. در تهیه شورجه ارومیه موادی همچون تخم‌مرغ، پیاز داغ، ماست سفت، نشاسته ذرت و گوشت به کار برده می‌شود.
کوفته مرغ
در آذربایجان غربی، کوفته خوشمزه‌ای به نام کوفته مرغ پخته می‌شود که مواد اصلی آن مرغ می‌باشد و به عنوان یکی از غذاهای سنتی این منطقه معرفی شده است. علاوه بر مرغ در طبخ این غذا موادی همچون تخم‌مرغ، سبزی تازه، لپه، گردو، ادویه، پیاز داغ و آرد به کار برده می‌شود. کوفته مرغ طعم بسیار بی‌نظیری دارد و به همین خاطر طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است.
چیغیرتمای مرغ
نوعی غذای محلی که متعلق به آذربایجان غربی می‌باشد چیغیرتمای مرغ نام دارد. در واقع منظور از چیغیرتما دقیقاً مربوط به مرحله آخری است که تخم‌مرغ به مرغ اضافه می‌شود، جالب است بدانید که این غذا در شهرهای مختلف آذربایجان غربی به نام املت نیز شناخته شده است و در سراسر ایران تنوع این غذا بسیار زیاد است و با نام‌های دومبالان چیغیرتما ، چیغیرتمای بوقلمون و ... طبخ می‌شود.
گوزلمه
یکی از غذاهای محلی و سنتی ارومیه که معنی جالبی در گویش محلی دارد گوزلمه می‌باشد. این غذا در گویش محلی به معنی «منتظر نباش» می‌باشد و همان طور که از اسمش پیداست غذایی است که بسیار سریع‌تر آماده می‌شود. در تهیه گوزلمه از موادی همچون ماست، تخم‌مرغ، سیر و آب استفاده می‌شود.
آش کلم یا تورشولی آش
آش کلم از آش‌های محلی بسیار خوشمزه استان آذربایجان غربی می‌باشد که با نام تورشولی آش شناخته شده است و بسیار خوشمزه و لذیذ است. برای پخت این آش بی‌نظیر موادی همچون برنج، بلغور، کلم برگ، نعنا خشک، آبغوره یا سماق نیاز است.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی