[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری شیراز خبر داد: توقف خدمت‌رسانی بخشی از ناوگان حمل‌ونقل در شیراز، روزنامه شیراز نوین

در پی پرداخت نشدن بخشی از مطالبات بهره‌برداران اتوبوس‌های گازسوز خطوط حمل و نقل مسافر در شیراز، شماری از رانندگان خط واحد از صبح دیروز شنبه دوم مرداد حاضر به ارائه سرویس روزانه به مسافران در این کلان‌شهر نشدند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تأیید این توقف در ارائه خدمات اتوبوسرانی، بیان کرد: ١٠٠ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز خصوصی است و طرف قرارداد شهرداری هم بهره برداران ارائه دهنده خدمت در خطوط مختلف هستند.
مسعود طهماسبی با بیان اینکه بحران کرونا اثر مستقیم بر ناوگان حمل و نقل عمومی داشته و موجب کاهش شدید مسافر شده است، گفت: تورم و افزایش هزینه‌های ناوگان عمومی هم فشار مضاعفی را در این حوزه ایجاد کرده است.
او خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که حداقل فشار به ناوگان وارد شده و شهرداری خسارت ناشی از کاهش مسافر و افزایش هزینه‌ها را جبران و در قالب یارانه نقدی و غیرنقدی به ناوگان پرداخت می‌کند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز عنوان کرد: سابقاً بهره برداران بحثشان این بود که مطالباتشان پرداخت نشده یا ایراداتی به نحوه محاسبه هزینه‌ها در سال ٩٩ داشتند، اما امروز مطالبات را تا اردیبهشت ماه امسال کامل پرداخت کرده‌ایم. همچنین کسری مسافر در خردادماه را هم پرداخت کرده‌ایم.
طهماسبی در خصوص جدول هزینه نیز گفت: جدول هزینه خردادماه باید بر اساس سال ١٤٠٠ محاسبه شود و به دلیل سیستم مختلف ناوگان، جدول هزینه‌ها هم متفاوت بوده اما تعدادی تعیین تکلیف شده است.
او ادامه داد: اتوبوس‌های گازسوز هنوز تعیین تکلیف نشده بودند که روز شنبه قرار بود یارانه خردادماه براساس جدول ١٤٠٠ به آنها پرداخت شود که مصادف با توقف تعدادی از اتوبوس‌ها شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اظهار کرد: در حال رایزنی هستیم که جدول هزینه آنها را نهایی و ابلاغ کنیم. طهماسبی با تأکید بر اینکه ناوگان اتوبوسرانی به جز یارانه خردادماه هیچ مطالبه دیگری از شهرداری ندارند، گفت: طی عمر ناوگان اتوبوسرانی، امروز در بهترین شرایط در باب نحوه پرداخت‌ها به سر می‌بریم.
این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه رانندگان اتوبوس بر قیمت کرایه و چرایی افزایش تنها ١٥ درصد قیمت‌ها هم معترض هستند،  اظهار کرد: اکنون ۱۰ درصد از خطوط فعال است و سایر اتوبوس‌ها هم به تدریج در حال ورود به چرخه فعالیت هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی