[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور روز جمعه رهبری باید ادامه پیدا کند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و ‌المسلمین حسن روحانی در هشتاد و چهارمین برنامه افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو پس از استماع گزارش وزیر نیرو از سفر به خوزستان، گفت: برای همه ما مردم خوزستان و خود خوزستان دارای ابعاد و اهمیت ویژه‌ای است؛ خوزستان سرزمین زرخیز و استان مرزی و بسیار مهم ماست و مردم خوب این سرزمین همواره مدافع خوبی از ایران اسلامی و مردم خود بوده‌اند.
وی ادامه داد: این روزها مشکلاتی برای زندگی مردم استان خوزستان از لحاظ آب و شدت گرمای موجود را شاهدیم که این شدت گرما موجب کم شدن ورودی سدهای آب‌ها شده و در مجموع مردم مشکلاتی پیدا کردند که بخشی از این مشکلات کم شده است.
رئیس جمهوری اظهار کرد: با حضور آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر نیرو و سایر مسئولان امیدوارم بقیه مشکلات در روزهای آینده تخفیف یابد و مسائلی که نسبت به خوزستان باید حل و فصل شود، طبق دستوری که روز جمعه مقام معظم رهبری داده‌اند، ادامه پیدا کند.
رئیس جمهوری با اشاره به حضور معاون اول و وزرا در استان خوزستان، گفت: تلاش داریم تا مشکلات این استان حل شود. در سال ۹۹ بخش بزرگی از اعتبارات مربوط به آب‌رسانی به دزفول، اندیمشک، شادگان، مسجدسلیمان، آبادان، خرمشهر، ایذه و باغملک بود که پرداخت شد؛ البته باید کارهای بیشتری انجام شود. در این دولت کار عظیمی برای توسعه کشاورزی در استان خوزستان انجام دادیم.
وی با بیان اینکه برای توسعه کانال‌کشی و زه‌کشی در استان خوزستان اقدامات مهمی انجام شد، ادامه داد: ۲۹۵هزار هکتار زمین کشاورزی در استان خوزستان و بخشی در ایلام کانال‌کشی و زه‌کشی شد که تحولی بزرگ در کشاورزی خوزستان است.
روحانی با اشاره به اقدامات انجام شده در منطقه آزاد اروند یادآور شد: این اقدامات موجب گشایش بزرگی در جنوب خوزستان شده است. در زمینه آب و فاضلاب خوزستان نیز اقدامات مهمی در چندین سال اخیر انجام شده است. برای افتتاح چندین طرح فاضلاب، بنده شخصاً در استان خوزستان حضور یافته‌ام. طرح غدیر، آب آشامیدنی را از سد دز به اهواز، خرمشهر و آبادان رساند. علی‌رغم همه تلاش‌ها، مشکلات این استان پایان نیافته است.
رئیس‌جمهوری افزود: قبلاً ‌باران در خوزستان می‌بارید و بعد از آن گرد و خاک و کل برق استان قطع می‌شد و مردم مدت‌ها دچار مشکل تأمین برق در سال‌های ۹۶ و ۹۷ بودند. همه قرقره‌های مسیر انتقال برق تعویض شد؛ کار بزرگی بود که ماه‌ها گرفتار آن بودیم. مدت طولانی خوزستان دچار مشکل گرد و غبار بود که برای حل این مشکل، بخش بزرگی از جنوب خوزستان نهال‌کاری شد.
وی با تأکید بر اینکه کارنامه دولت‌های یازدهم و دوازدهم نسبت به خوزستان قابل قبول است، گفت: اگر امسال دچار خشک‌سالی که در ۵۰ سال اخیر بی‌نظیر است، نمی‌شدیم، این مشکلات 
ایجاد نمی‌شد.
روحانی تصریح کرد: باید مشکلات مردم حل شود. اعتراض، حق روشن مردم است. تعداد اندک چند ۱۰ نفر را کنار می‌گذاریم؛ بقیه مردم اعتراض بحقی داشتند که می‌خواستند مشکلات کشاورزی، نخلستان‌ها و دام‌هایشان حل شود؛ حق آنها بود. مسئولان نیز همه تلاش خود را 
به کار گرفتند.
روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تأمین برق خانگی مردم دچار مشکل شده است، گفت: پیش بینی این است که دو هفته آینده گرمای شدید ادامه دارد و بعد از آن از این شرایط عبور خواهیم کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی