[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

فاز نخست پروژه بهسازی آرامگاه سعدی به بهره‌برداری می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

با اعلام رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، فاز اول پروژه بهسازی، توسعه و ایجاد فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی در ضلع شرقی و شمالی این مجموعه در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت.
دکتر نواب قائدی در بازدید از پروژه سامان دهی و توسعه فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی، با بیان اینکه حفظ و احیای بناهای تاریخی فرهنگی همچون آرامگاه سعدی به عنوان میراثی ارزشمند و دیرینه وظیفه همه ماست، گفت: با همین رویکرد پروژه بهسازی، توسعه و ایجاد فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
وی افزود: در حال حاضر فاز اول این پروژه در ضلع شرقی و شمالی آرامگاه در دست اجراست و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی دارای امکاناتی همچون محوطه‌سازی و کف‌سازی، مسیر پیاده‌روی، فضای سبز، آب‌نما، روشنایی، مبلمان شهری و... خواهد بود، گفت: اجرا و اتمام این پروژه می‌تواند در احیای این مکان تاریخی فرهنگی، جذب هرچه بیشتر گردشگر، بهبود کیفی محله سعدی و رفع معضلات اجتماعی در اطراف آرامگاه مؤثر باشد.
قائدی در پایان ابراز امیدواری کرد: در سال‌های آینده نیز بر اساس برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری و طرح سامان دهی محدوده سعدی فازهای بعدی پروژه هم اجرا شود تا آرامگاه شاعر بلندآوازه ایرانی به عنوان میراثی کهن و یادگاری ارزنده، با شکوه هرچه بیشتر به نسل‌های بعد واگذار شودو پذیرای قدوم گردشگران عزیز باشد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی