[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

کرونا سایه مرگ انداخت ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و شصت و هفتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، با ابراز تأسف از جان باختن ۶۶ هم استانی بر اثر ویروس کرونا طی روزهای پایانی هفته گذشته، اوج گیری موج پنجم کرونا را نگران کننده خواند.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» افزایش آمار جان باختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در افراد با سنین پایین را یک هشدار جدی برای مردم استان دانست و از مردم خواست تا ضمن جدی تر گرفتن شیوه نامه‌های بهداشتی، از تردد غیرضروری در سطح شهر بپرهیزند.
او با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته به ازای هر ساعت یک نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان جان باخته است، اعلام کرد: متأسفانه در بین فوتی‌ها یک شیرخوار دوماهه و یک کودک دوساله نیز گزارش شده است.
دکتر لطفی بیشترین دلیل افزایش انتقال و شیوع کرونا را حضور افراد در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی و مراکز شلوغ و پُرتردد برشمرد و هشدار داد: افرادی که با افزایش گرمای هوا از ماسک کمتر استفاده کرده و توصیه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، موجب افزایش و انتشار بیماری کووید ۱۹ می‌شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه نشست دیروز این ستاد، ضمن پیگیری آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز جمعه و دیروز شنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی، نمودارهای مربوط به جان باختگان کووید ۱۹ در استان و کشور و همچنین پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا در فارس پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی