[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

ارائه خدمات به عشایر در راستای محرومیت‌زدایی است، روزنامه شیراز نوین

دکتر علیرضا حمیدی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با مدیرکل امور عشایر استان، با بیان اینکه خدمات بنیاد مسکن به عشایر فارس در راستای توسعه و محرومیت زدایی است، افزود: در سال‌های گذشته خدمات قابل توجهی در زمینه اسکان عشایر و تعین مقدمات برای اسکان بیشتر در این استان انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، دکتر حمیدی در خصوص اسکان عشایر در سطح استان و ضرورت تأمین زیرساخت و مسکن مناسب مطالبی ارائه داشت و گفت: اسکان موضوعی داوطلبانه است که با خواست عشایر و در جهت تسهیل در زندگی عشایری و برای محرومیت زدایی انجام و پیگیری می‌شود.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس از تصویب 2 طرح اسکان عشایر در این استان در پهنای 68 هکتار خبر داد و اظهار داشت: این 2 طرح مصوبات استانی را گرفته و با اخذ مجوزهای ملی به زودی با مشارکت و همکاری بنیاد مسکن و اداره کل امور عشایر در این استان اجرایی می‌شود.
حمیدی با بیان اینکه بنیاد مسکن موضوع اسکان عشایر را با فراهم آوردن زیرساخت‌های اسکان در برنامه دارد، افزود: طرح اسکان عشایر در شهرستان مهر با مساحت ۱۸ هکتار از اراضی ملی به تصویب استانی رسیده است و اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح اسکان از طرف منابع طبیعی استان به بنیاد مسکن واگذار گردید.
معاون بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: بر اساس برآوردهای انجام شده، پیش بینی می‌شود 400 قطعه زمین برای اسکان عشایر در منطقه بست شهید تأمین گردد که با تأیید مسئولان ملی این طرح نیز به زودی در جنوب استان فارس کلید می‌خورد.
مدیرکل امور عشایر استان فارس نیز در این نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن با بیان اینکه هر سال ۲۵هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر فارس تولید می‌شود، گفت: حمایت و کمک تمام دستگاه‌های اجرایی به جامعه عشایری باعث امنیت غذایی در 
کشور می‌شود.
روح الله بهرامی افزود: سازمان امور عشایر، تشکیلات توسعه ای است که در این زمینه گام برداشته و لازم است ساختار این سازمان تقویت شود که به مسائل بیشتری در حوزه عشایر پرداخته شود.
وی عملیات اجرایی اسکان، نقطه شناسایی اسکان و خدمات پشتیبانی به کوچندگان را از جمله وظایف سازمانی اعلام کرد.
بهرامی با بیان اینکه طرح مرتعداری تلفیقی یک نوع مالکیت برای عشایر ایجاد می‌کند، افزود: بیشترین تعرضات به مراتع در حوزه صنعت و سرمایه گذاری به خاطر نبود این طرح است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی