[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

روسیه به هیچ کشوری واکسن ارسال نمی‌کند، روزنامه شیراز نوین

سفیر کشورمان در روسیه در خصوص طرح موضوع باز شدن مرزهای روسیه بر روی دانشجویان و تجار ایرانی در ملاقات اخیر خود با «ایگور مارگولوف» معاون وزیر خارجه و عضو ستاد کرونای روسیه، توضیحاتی را 
منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، کاظم جلالی در این ارتباط در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
«در ملاقاتی که با آقای مارگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه داشتم، در خصوص ورود دانشجویان و تجار بحث و بررسی‌های گسترده ای را انجام دادم. در این بررسی‌ها او گفت که ما سه شاخصه داریم و ایران در این سه شاخصه نمی‌گنجد و ما هر روز این شاخصه‌ها را روزآمد می‌کنیم و زمانی که ایران این شاخصه‌ها را داشته باشد ما طبعاً مسیر را باز می‌کنیم.
در موضوع دانشجویان او گفت که برخی از دانشگاه‌ها درباره تقاضای خودشان برای حضور دانشجویان با وزارت آموزش عالی روسیه رایزنی می‌نمایند و این وزارتخانه درخواست‌ها را به ستاد مبارزه با کرونا ارسال نماید. در حال حاضر نیز رایزنی‌های فشرده ای را با دانشگاه‌های روسی در این باره انجام داده ایم و دانشجویان عزیز نیز می‌توانند این درخواست را از طریق دانشگاه‌های خودشان پیگیری نمایند.
در خصوص تجار به بنده توضیح داد، به هر حال سفارت آنهایی که ضرورت دارد را یادداشت بدهد و ما به ستاد کرونا اعلام کنیم و در آنجا مورد بررسی قرار گیرد.
این را نیز من یادآور می‌شوم که بعضی می‌گویند چرا با وزارت خارجه مطرح می‌کنید؛ باید دانست در سیستم روسیه سفارتخانه‌ها برای هر کاری باید از طریق وزارت خارجه و با هماهنگی وزارت خارجه روسیه انجام شود.
در ادامه باید بگویم که این نشست، نشستی مهم و سازنده بود؛ چون آقای مارگولوف از اعضای ستاد کرونای روسیه می‌باشد. او به من این قول را داد که در اولین حضورش در ستاد مبارزه با کرونا موضوع ورود هموطنان عزیزمان را مورد بررسی جدی قرار دهد.
در موضوع واکسن نیز که با او مطرح کردم و اذعان داشت که در روسیه کمبود تولید وجود دارد و به دلیل این کمبود در حال حاضر هیچ گونه ارسال واکسنی به هیچ کشوری صورت نمی‌پذیرد و پس از بهبود روند واکسیناسیون در کشور او به تعهدات خود که به آن پایبند هستند، متعهد خواهند بود.
باید در نظر داشت که ما در حال انجام فرایند تولید مشترک با کشور روسیه هستیم و این فرایند گامی به جلو برای جمهوری اسلامی می‌باشد و در پایان نیز من از او خواستم تا موضوعات مورد بحث را با آقای لاوروف در میان بگذارد. در همین رابطه وی توضیح داد که آقای لاوروف و آقای نخست وزیر و سایر ارگان‌های مربوطه از تعهدات داده شده آگاهی کامل دارند و به زودی به تعهدات خود عمل خواهند نمود.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی