[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

خشک‌سالی خوزستان در انتظار فارس، روزنامه شیراز نوین


 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در نطق خود در یکصد و نودمین و در واقع آخرین جلسه صحن علنی شورای پنجم، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه عید غدیر گفت: ما امروز بیش از هر زمان دیگری به الگو گرفتن از شیوه و روش زندگی امیرالمؤمنین به ویژه در اداره جامعه و کشور و برخورد با مردم نیازمندیم.
سید عبدالرزاق موسوی افزود: امروز ما در شرایط حساسی هستیم و همه آنان که دل در گرو کشور، مردم و نظام دارند، باید به دور از دسته بندی و خودبرتربینی برای عبور از این شرایط به هم کمک کنند. ما باید در روابط و نوع نگاه خودمان به مردم بازنگری کنیم. امروز اکثر مردم در شرایط سختی هستند. وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و‌ مصائب آن برای جامعه گفت: در همین راستا رئیس سازمان نظام پزشکی کشور همین چند وقت قبل اعلام‌ کرد که آمار متوفیان ناشی از کرونا در ایران از اتحادیه اروپا با بیش از ۴۵۰میلیون نفر جمعیت، بیشتر است، چه کسی باید پاسخ دهد؟ مردم چه گناهی کرده اند؟ مگر نه اینکه هشت سال دفاع مقدس را مقاومت کردند و در تمام سختی‌ها کشور و مسئولان را همراهی کردند؟ وزیر بهداشت و درمان چه پاسخی دارد؟ مجلس و دولت چه پاسخی دارند؟
مشکلات مربوط به حوزه آب خوزستان دیگر موضوعی بود که رئیس شورای شهر شیراز به آن اشاره کرد و گفت: موضوع آب خوزستان و مشکلاتی که برای مردم فراهم شده است، موضوع ساده ای نیست که به سادگی بشود از کنار آن گذشت. آنان که هشت سال دفاع مقدس را درک کرده اند و به یاد می‌آورند، می‌دانند که مردم خوزستان در خط اول دفاع از کشور و ملت چه هزینه‌های سنگینی را پرداخت کرده اند. این مایه شرمندگی مسئولان ذی ربط است؛ چرا یک نفر استعفا نمی‌دهد؟
موسوی گفت: البته متخصصان و دانشمندان کشور این وضعیت بحرانی آب را پیش‌بینی کرده بودند و موضوع آب منحصر به خوزستان نیست. در همین استان فارس هم شاهد هستیم. ما مشکل داریم. دریاچه بختگان، دریاچه پریشان که تنها دریاچه آب شیرین ایران بود، خشک شدند؛ گرچه در تخصص من نیست ولی به تجربه ثابت شده است که هر جایی که ما نظرات متخصصان و صاحب نظران و کارشناسان را نادیده گرفته ایم و بر اساس پژوهش‌ها و تحقیقات علمی و بدون دخالت‌های سلیقه‌ای عمل نکرده ایم، خسارت‌های غیر قابل جبرانی به این کشور وارد کرده ایم.
رئیس شورای شهر شیراز گفت: به نظر می‌رسد باید در نوع مدیریت و اداره کشور تجدید نظر کنیم. نباید با تغییر یک رئیس جمهور در کشور این همه تفاوت نظر و نگاه ایجاد کند و بنایی از نو گذاشته شود. سؤال مهم این است که مگر نباید هر کسی پاسخ گوی عملکرد خود باشد؟ ما قانون داریم؛ قانون مسئولیت مدنی. در زمینه مسئولیت کارکنان و مدیران قانون داریم.
وی اظهار داشت: اگرچه این قانون به نظر برخی حقوق دانان دارای ابهام و ایرادات است و نیاز به اصلاح شاید داشته باشد، ولی بر اساس همین قانون عدالت و منطق، هم مدیران و مسئولان باید پاسخ‌گو و مسئول اقدامات دوران مدیریت خود باشند.
وی افزود: نمی شود مسئولی در کشور بیاید و به کشور ضرر و زیان‌های متعددی وارد کند، بعد هم تشریف ببرد. پس چطور است که اگر یک مدیر جزء تخلفی کرد تا سال‌ها باید به دادگاه و مراجع رسیدگی پاسخ دهد، اما یک وزیر و حتی رئیس جمهور پاسخ‌گو نباشد؟ البته ما درمورد مدیران هم سلیقه ای عمل می‌کنیم. اینها مصداق همان تبعیض و تضییع حقوق 
مردم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی