[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

سرریز بیمارستان‌ها از کرونا ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست دیروز ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، ویروس کرونا را خطرناک ترین بیماری قرن خواند و بر جدی گرفتن این ویروس خطرناک تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت کرونا در استان گفت: حساسیت مردم استان نسبت به بیماری کووید ۱۹ و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی روز به روز در حال کاهش است و این موضوع وضعیت استان را بحرانی تر می‌کند.
او ادامه داد: با توجه به قدرت بالای سرایت پذیری نوع جهش یافته ویروس کرونای هندی و انتقال گسترده آن در بین افراد جامعه، باید حساسیت‌ها نسبت به این ویروس کشنده در رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد.
رئیس دانشگاه با تأکید بر مشارکت بیشتر مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا اظهار کرد: هرگونه بی توجهی، ساده انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، تأثیر بسیاری در شدت چرخش و انتقال این بیماری در جامعه دارد.
دکتر لطفی با اشاره به موج پنجم ویروس کرونا گفت: همراهی و همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در افزایش نظارت‌ها در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها به ویژه در اماکن پرتردد، سهم بسزایی در برون رفت از این بحران دارد.
او با توجه به افزایش ورودی مراکز ۱۶ساعته یادآور شد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا استان در پیشگیری و درمان زودهنگام افراد مشکوک و دارای علائم ویروس کرونا نقش مؤثری داشته و ضرورت دارد مردم در صورت مشاهده علائم، به پزشک خانواده یا مراکز ۱۶ساعته مراجعه کنند. رئیس دانشگاه با بیان اینکه هفته‌های سختی را از نظر بحرانی تر شدن وضعیت ویروس کرونا در استان در پیش داریم، افزود: متأسفانه علی رغم هشدارهای مکرر مبنی بر عدم مسافرت به فارس، هموطنان از استان‌های با وضعیت قرمز به فارس سفر داشته اند که این امر نیز باعث تشدید وضعیت بحرانی استان شده است. دکتر لطفی یادآور شد: در حال حاضر ۲۳ شهرستان استان در وضعیت قرمز به سر می‌برند که اگر کماکان شاهد عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشیم، شهرستان‌های دیگر استان نیز به سرعت به وضعیت قرمز تبدیل می‌شوند. همشهریان باید آگاه باشند که عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، باعث شعله ور شدن آتش کرونا در خانه فارسی شده است. رئیس دانشگاه در ادامه این نشست وضعیت آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان باختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، همچنین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی