[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

برق بیمارستان‌ها و مراکز درمان بیماران کرونایی قطع نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: شبکه توزیع نیروی برق استان فارس مدت کوتاهی پس از وقوع طوفان اخیر به حالت پایدار بازگشت. 
مهدی زارع خفری با بیان اینکه طوفان شن نواحی گسترده ای از فارس را درنوردید، اظهار داشت: حجم گسترده ای از گرد و غبار به همراه وزش بادهای سهمگین و رگبارهای پراکنده در شهرستان‌های لامرد، لار، مهر، اوز، قیر و کارزین، خنج، گراش، زرین دشت، داراب و فسا خسارت‌های زیادی را بر جای گذاشت که در چند سال اخیر بی سابقه بود. وی با بیان اینکه با تلاش‌های شبانه روزی کارشناسان این مرکز پس از چند ساعت از وقوع طوفان، شبکه به صورت صددرصد به حالت پایدار بازگشت، اظهار داشت: این طوفان تا به حال بیش از 76میلیارد ریال خسارت به شبکه توزیع برق فارس خسارت وارد کرده که با بررسی‌های بیشتر این رقم افزایش خواهد یافت. این کارشناس ارشد حوزه فوریت‌های برق در ادامه افزود: در نقاط مختلف استان شاهد آسیب‌های زیادی به شبکه بودیم که با تلاش تیم‌های اتفاقاتی و عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس این آسیب‌ها در مدت زمان کوتاهی شناسایی و برطرف شدند.
پس از بازگشت شبکه به مدار، گروه‌های اتفاقات این شرکت نسبت به بازدید از تجهیزات و حل مشکلات اعزام شدند تا قطعی برق کلیه مشترکان در کمترین زمان ممکن برطرف شود. مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در بخش دیگری از سخنانش گفت: دمای هوا در هفته‌های اخیر افزایش بی سابقه ای داشته است. در سطح کشور هر درجه افزایش دما به طور تقریبی افزایش بار 1500 مگاوات را به دنبال دارد که سختی‌ها و مشقت‌های زیادی را برای صنعت برق به دنبال دارد؛ به همین دلیل باید توازنی میان تولید و مصرف برقرار گردد. زارع خفری در ادامه یادآور شد: متأسفانه در حال حاضر توازن تولید و مصرف در سطح کشور برقرار نیست و ما چاره ای جز اعمال مدیریت و خاموشی اضطراری بار برای جلوگیری از فروپاشی 
شبکه نداریم. 
این مقام مسئول در ادامه ضمن عرض پوزش به دلیل اعمال خاموشی‌های اضطراری بار، یادآور شد: برنامه خاموشی‌های احتمالی به تفکیک هر یک از شهرستان‌های فارس (۲۶ شهرستان حوزه فعالیت این شرکت) در تارنمای شرکت توزیع نیروی برق استان بارگذاری شده است و مشترکان می‌توانند با یک بار خاموشی، در جدول گروه خود را پیدا کرده و از خاموشی‌های احتمالی مدیریت بار روزانه خود اطلاع یابند. 
مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در ادامه افزود: برق هیچ یک از بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، مراکز واکسیناسیون، مراکز پمپاژهای آب حساس، مراکز امتحانات کنکور و سایر نقاط مهم تحت هیچ شرایطی قطع نخواهد شد. زارع خفری در ادامه خواستار مصرف بهینه انرژی برق توسط شهروندان شد و اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده در سطح استان فارس، در حدود 400 تا 500 مگاوات بالاتر از میزان سقف مصرف هستیم و مشترکان با کاهش 20 درصدی مصرف برق می‌توانند از بروز خاموشی‌های احتمالی مدیریت اضطراری بار، پیشگیری کنند و به وضعیت پایداری دست یابیم. درخواست متخصصان حوزه انرژی از مردم مصرف بهینه است و با ترویج این الگوی مصرف رفاه عموم جامعه نیز به 
دست می‌آید. 
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: به نظر می‌رسد که با شدت گرفتن گرمای بی سابقه متأسفانه شاهد تداوم خاموشی‌ها باشیم. شبکه توزیع نیروی برق استان فارس هیچ گاه در چنین شرایط دشواری قرار نگرفته است و این افزایش دما تأثیرات مخرب باری را بر ترانسفورماتورها، شبکه توزیع و سایر تجهیزات بر جای می‌گذارد. به همین دلیل به دنبال برنامه ریزی و بودجه ریزی مناسب برای ترمیم شبکه و تجهیزات در فصل زمستان هستیم تا در سال آینده با مشکل کمتری روبه‌رو شویم. 
زارع خفری در پایان افزود: تصمیم گیری درمورد خاموشی‌های مدیریت اضطراری بار در سطح ملی اتخاذ می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی