[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

با مرتکبان جرائم خشن برخورد قاطع شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی شیراز و همچنین سرپرست مجتمع قضایی رسیدگی به جرائم و تخلفات رانندگی شیراز معرفی شدند.
با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس معاون جدید دادستان و سرپرست دادسرای جنایی شیراز و همچنین معاون جدید رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز و سرپرست مجتمع قضایی رسیدگی به جرائم و تخلفات رانندگی شیراز معرفی شدند و از مسئولان سابق این دو مجموعه تقدیر شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و ایام دهه امامت و ولایت گفت: تغییرات مدیریتی در مجموعه قضایی استان در راستای ارتقای جایگاه و رشد دادسرا و دادگاه‌ها است. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه دوران جدید مدیریت در دستگاه قضایی و ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در قوه قضائیه علاوه بر اهداف تحول گرایانه اهداف تعالی و رشد و ارتقای مجموعه نیز با حساسیت دنبال می‌شود، گفت: لازم است بدنه مدیریتی قضایی استان همانگونه که تاکنون پرتلاش و با انگیزه به ارائه خدمت قضایی پرداخته است، از این پس نیز با همان انگیزه و اراده طی طریق نماید. وی با تأکید بر اینکه جایگاه استان با همت و تلاش همه قضات و کارکنان و مدیران ارشد و میانی استان در همه بخش‌ها در کشور سرآمد بوده است، گفت: بی تردید جانشینان مدیران کنونی با همان انگیزه مثال‌زدنی مدیران سابق اما با نیروی جوانی جایگاه رفیع دادگستری استان فارس را حفظ کرده و بیش از گذشته ارتقا خواهند بخشید.
رئیس شورای قضایی استان تصریح کرد: دادسرای جنایی و جرائم امنیتی شیراز خط مقدم برخورد با ناامنی است؛ بنابراین برخورد قاطع با عوامل ناامنی و مخلان نظم و امنیت و سلب کنندگان آرامش عمومی و همچنین مرتکبان جرائم مهم و خشن در اولویت قرار گیرد. وی با بیان اینکه دوران مسئولیت و فرصت خدمت به مردم به سرعت سپری می‌شود، توصیه کرد: از فرصت ایجادشده در خدمت به مردم استفاده کنید؛ چراکه عمر این مسئولیت‌ها کوتاه و گذراست. حجت الاسلام و المسلمین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از تلاش‌های قاضی موسی رهبر در دوران خدمت خود در مجتمع قضایی تصادفات شیراز، گفت: وجود پرونده‌های فراوان در این مجموعه می‌طلبد که فکر عاجلی در جهت پیشگیری از تصادفات و ارتقای فرهنگ رانندگی و در نتیجه کاهش پرونده‌های تخلفات و جرائم رانندگی شود؛ بنابراین یکی از اولویت‌های سرپرست جدید این مجموعه باید تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه باشد.
گفتنی است در این مراسم دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز نیز ضمن تشریح عملکرد حوزه‌های تحت مدیریت خود به بیان کمبودها به خصوص در حوزه نیروی انسانی و کادر قضایی پرداختند. دادستان عمومی و انقلاب شیراز بیان اینکه اقدامات قضات در دادسرای شیراز با توجه به حجم کارها و پرونده‌های موجود ایثاری شبانه روزی قلمداد می‌گردد، گفت: به سرانجام رساندن این حجم از پرونده در دادسرا با کمبود ۴۰ درصدی کادر قضایی و چندین شعب بلاتصدی کاری جهادگونه است. رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز نیز با اشاره به رشد سالانه آمار پرونده‌ها در مجتمع تصادفات شیراز وجود سالانه بیش از ۱۰هزار پرونده تصادفات در شیراز را موضوعی قابل تأمل خواند و افزود: این موضوع نیازمند ورود جدی مسئولان در راستای سامان دهی وضعیت رانندگی در استان و شیراز است. دکتر رشید رشیدی همچنین به امتیازات عملکردی قضایی و اداری کسب شده در سال‌های اخیر توسط شعب مجتمع قضایی تصادفات شیراز اشاره کرد و تصریح نمود: رشد سالانه این امتیازات نمایانگر رشد کیفیت رسیدگی‌ها در این مجموعه است. وی اوقات رسیدگی در مجتمع تصادفات شیراز را هفت روزه و میزان ابلاغات الکترونیک در این مجتمع را ۹۹ درصد اعلام کرد. گفتنی است در پایان این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های قاضی موسی رهبر سرپرست سابق مجتمع رسیدگی به جرائم و تخلفات رانندگی شیراز با حکم ریاست معظم قوه قضائیه قاضی ابوذر رنجبر به عنوان معاون رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز و سرپرست این مجتمع قضایی معرفی شد.
همچنین ضمن تجلیل از تلاش‌ها و اقدامات شبانه‌روزی قاضی بیژن کشاورز در دوران تصدی، معاونت دادستان شیراز با ابلاغ ریاست قوه قضائیه، قاضی افشین محمدی دره شوری به عنوان معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و سرپرست دادسرای جنایی و جرائم امنیتی شیراز منصوب گردید. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی