[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

آشنایی با انواع غذاهای محلی و شیرینی‌های آذربایجان غربی، روزنامه شیراز نوین

یرالما کبابی یا سیب زمینی تنوری
سیب زمینی تنوری یا یرالما کبابی از ساندویچ‌های محلی خوشمزه شهر ارومیه به شمار می‌رود که از دیرباز در بین مردم معروف بوده است و به عنوان یک غذای سالم از محبوبیت خاصی برخوردار است. این غذای دلچسب به همراه سنگک برشته و در کنار آن دوغ محلی و سبزیجات سرو می‌شود و ناگفته نماند که به نسبت غذاهای دیگر قیمت مناسبی دارد و همه اقشار مختلف مردم می‌توانند طعم متفاوت و بی‌نظیر آن را بچشند.
دلمه کلم
دلمه کلم نیز همچون دلمه برگ مو از پرطرفدارترین و معروف‌ترین غذاهای خطه آذربایجان می‌باشد که طعم بسیار لذیذی دارد و با استفاده از موادی همچون کلم، گوشت چرخ کرده، سماق، برنج، لپه و ... به دست می‌آید. جالب است بدانید که در شهر ارومیه و شهرهای مختلف آذربایجان غربی هرچقدر که اندازه دلمه‌ها کوچک‌تر باشد همان اندازه نشان دهنده ذوق و سلیقه کدبانو می‌باشد. در این غذا شما می‌توانید بر حسب ذائقه‌تان از سرکه، آب سماق و شیره انگور استفاده نمایید.
کاچی یا قویماخ
قویماخ یا کاچی جزو خوراکی‌های مقوی و سرشار از ویتامین این منطقه به شمار می‌رود و البته در شهرهای دیگر نیز پخته می‌شود. شیره انگور، آرد، روغن حیوانی و گردو از جمله موادی هستند که در تهیه این کاچی خوشمزه به کار می‌روند. این غذا به عنوان اولین وعده غذایی به زنی که زایمان کرده است داده می‌شود و همچنین ناگفته نماند که در روز اول ازدواج عروس و داماد کاچی را برای وعده صبحانه عروس و داماد‌ها می‌برند.
خوراک تره کوهی یا گندله قوورماسی
از غذاهای گیاهی لذیذ دیگر ارومیه، گندله قوورماسی نام دارد که بیشتر در فصل بهار پخته می‌شود. تره کوهی یا گندله از گیاهان خود رویی می‌باشد که در کوه‌های آذربایجان و در فصل بهار رشد می‌کند و مردم برای تهیه آش و نیمرو از آن استفاده می‌کنند. ناگفته نماند که تره کوهی بسیار به تره فرنگی شبیه است و برگ‌های سبز و بلندی با طعم تند دارد.
آش دوغ یا آیران آشی
از قدیم الایام آش دوغ در این استان بسیار معروف بوده و هست. مردم ارومیه و سایر شهرهای آذربایجان غربی در تهیه این آش خوشمزه از موادی همچون برنج، نخود، شوید، جعفری و دوغ استفاده می‌کنند. آیران آشی طعم بسیار لذت بخشی دارد، در این آش بر حسب ذائقه می‌توان مقدار سیر به کار رفته در آن را کم و زیاد کرد.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی