[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

تارت سیب با خمیر هزارلا ترکی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 10 نفر
خمیر هزارلا: مقدار کافی 
زرده تخم‌مرغ:2 عدد 
شکر:1 لیوان 
دارچین:1 قاشق غذاخوری 
سیب:1 عدد 
پودر قند: مقدار کافی

تقریباً کمتر کسی پیدا می‌شود که به خوردن شیرینیجات علاقه نداشته باشد و دوست نداشته باشد که چایی و نوشیدنی‌های گرم خود را با شیرینی بخورد. به‌طور کلی شیرینی به هر ماده خوراکی که ماده اصلی آن پودر قند و یا شکر و تخم‌مرغ و آرد باشد گفته می‌شود. شیرینی‌ها براساس مواد تشکیل دهنده آن‌ها به 4 نوع تارت و شکلات و اسلایس و کیک تقسیم می‌شوند و در تقسیم بندی کلی شیرینی‌های ایرانی به‌جز شیرینی‌های قدیمی ‌یعنی گز و سوهان به دو نوع شیرینی خشک و تر تقسیم می‌شوند. شیرینی‌های خشک که قابلیت نگهداری طولانی مدت را دارا هستند مانند شیرینی زبان، دانمارکی، مربایی،کشمشی و... هستند و شیرینی‌های تر که در آن‌ها خامه استفاده می‌شود مانند رولت و نان خامه‌ای و... هستند.
در این مطلب طرز تهیه یک شیرینی خوشمزه که با خمیر هزارلا آماده می‌شود و در تهیه آن خامه استفاده نمی‌شود و بنابراین شیرینی خشک محسوب می‌شود و قابلیت نگهداری طولانی مدت را داراست به نام شیرینی تارت سیب را برایتان می‌نویسم تا آن را در منزل درست کرده و استفاده نمایید. این شیرینی شامل مواد اولیه خمیر هزار لا ترکی، شکر، سیب، زرده تخم‌مرغ، دارچین و پودر قند است و برای عصرانه همراه با چای و یا شیر خیلی می‌چسبد و همچنین این شیرینی طرز تهیه خیلی راحتی دارد و در زمان کم به راحتی قابل درست کردن است.

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
در این تارت سیب از خمیر هزارلای آماده و موجود در فروشگاه لوازم قنادی استفاده شده است اما اگر شما بخواهید می‌توانید به راحتی خمیر هزارلا را در منزل خودتان درست کرده و استفاده کنید. ابتدا و برای شروع کار خمیر هزارلا آماده را به قطعاتی به اندازه دلخواه مثلاً 10 سانتی متر در 10 سانتی متر می‌بُریم و به کمک چنگال روی خمیر را سوراخ سوراخ می‌کنیم تا هنگام پختن زیاد پف نکند.
 مرحله دوم:
سپس 2 عدد تخم‌مرغ که از یخچال بیرون گذاشته بودیم را شکسته و زرده و سفیده آن را از هم جدا می‌کنیم و 2 عدد زرده تخم‌مرغ را داخل یک ظرف می‌ریزیم و آن‌ها را با چنگال و یا همزن دستی خوب هم می‌زنیم تا زرده‌ها با هم قاطی شده و از لختگی درآیند و سپس با کمک قلم‌مو زرده‌های تخم‌مرغ را روی خمیر می‌مالیم و تمام سطح خمیر هزارلا را با زرده تخم‌مرغ آغشته می‌کنیم. سپس خمیرهای آماده شده را با فاصله از هم کف سینی فری که در آن کاغذ روغنی انداخته‌ایم می‌چینیم.
 مرحله سوم:
سپس سراغ آماده کردن مواد روی خمیر می‌رویم و برای این منظور 1 عدد سیب را شسته و آن را به صورت خیلی نازک و شعاعی برش می‌زنیم و حتماً باید برش سیب‌ها خیلی نازک و با ضخامت کم باشد تا موقع پختن آب نیندازد. سپس سیب‌های برش خورده را به شکل4 تایی روی هم به‌طوری که کمی ‌هم‌پوشانی داشته باشند و در وسط خمیر هزارلا می‌چینیم. سپس روی خمیرهای آماده شده و سیب‌های برش خورده را مقداری پودر قند و دارچین با کمک الک می‌ریزیم و آن‌ها را روی تمام خمیر به‌طور یکنواخت پخش می‌کنیم.
 مرحله چهارم:
سپس سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 200 درجه سانتی‌گراد برای مدت تقریبی 25 دقیقه می‌گذاریم تا خمیر هزارلای ما باد کرده و تارت سیب ما بپزد و آماده شود. سپس در آخر وقتی تارت ما پخته شد سینی را از فر درآورده و بعد از سرد شدن تارت‌ها را از روی کاغذ روغنی بر می‌داریم و برای تزیین روی آن‌ها را مقداری پودر قند می‌ریزیم و این شیرینی خوشمزه را برای عصرانه همراه با چای و شیر و قهوه می‌خوریم و یا آن را برای مهمانی‌ها درست کرده و نوش جان می‌کنیم.

 نکات کلیدی 
 برای خوشمزه‌تر شدن می‌توان از مغزهای خوراکی مانند گردو خورد شده و یا مغز بادام خورد شده روی این شیرینی ریخت و یا حتی سیاه دانه و کنجد هم انتخاب خوبی است.
 نان این شیرینی را در روغن درست نکنید، حتماً باید این نان در فر درست شود تا خمیر هزارلا عمل کرده و شیرینی ظاهری مناسب پیدا کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی