[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

۱۳ گل در ایستگاه اول، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین 
لیگ برتر فوتبال استان فارس پس از 18 ماه تعطیلی، روز جمعه مجدداً راه‌اندازی شد. چهار تیم از شیراز به همراه 10 تیم از سایر شهرستان‌ها، درقالب دو گروه هفت تیمی بازی‌های خود را آغاز کردند. بدین ترتیب در هر هفته شش بازی انجام می‌شود و دو تیم استراحت خواهند داشت.
هادی کلاهی،مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال، دلیل این تغییر در نحوه برگزاری رقابت‌ها را احتیاط در شرایط کرونایی توصیف کرد و گفت: با این شیوه برگزاری، تعداد بازی‌ها کمتر می‌شود و همچنین تیم‌ها مجبور نیستند به شهرهای زیادی سفر کنند.
این مسابقات امسال در حالی برگزار می‌شود که شاهد حضور نام‌های متفاوتی نسبت به دوره‌های اخیر هستیم. در گروه یک این رقابت‌ها، دو تیم شیرازی و پنج تیم از مرودشت، لار، میمند، گله دار و فراشبند حضور دارند. در گروه دو نیز دو تیم شیرازی در کنار نمایندگان آباده، میمند، نورآباد، کازرون و گراش رقابت خواهند کرد.
در روز نخست رقابت‌ها، بهترین نتیجه را نماینده آباده کسب کرد و نکته جالب در گروه یک، ثبت سه نتیجه مشابه بود.
در گروه اول رقابت‌ها، تیم نامدار شیراز با دو گل بنتو حسام، گله‌دار را شکست داد. همچنین کیان پارس مرودشت با همین نتیجه بر ایلدرم فراشبند غلبه کرد و آبی پوشان شیراز نیز با نتیجه دو بر صفر، در شیراز مغلوب استقلال لطیفی لارستان شدند.
اما در گروه دوم، تیم پدیده ستارگان آباده موفق شد با نتیجه چهار بر دو هلال احمر گراش را مغلوب کند. دیدار تیم‌های میلانو میمند و لیدوما نورآباد با تساوی بدون گل به پایان رسید و انبوه سازان آفتاب شیراز با یک گل بر شاهین پارسه کازرون غلبه کرد.
بدین ترتیب 13 گل در شش بازی این هفته به ثمررسید که میانگین تقریبی 2.2 گل در هر بازی را نشان می دهد. این عدد نسبت به میانگین گل‌های زده در مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور، وضعیت بهتری دارد!
این بازی‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و در پایان، از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند. بدین ترتیب فینالیست‌ها با انجام بازی‌های ضربدری بین برترین تیم‌های دو گروه برگزار می‌شود. در سال‌های گذشته روال کار بر این بوده که تیم نخست لیگ برتر فوتبال استان راهی زیرگروه مسابقات دسته سوم کشوری شده و تیم دوم به عنوان نماینده فارس در جام حذفی سال آینده شرکت خواهد کرد.
هفته دوم این رقابت‌ها روز جمعه هفته جاری و از ساعت 17:30 دقیقه با برگزاری شش دیدار در شهرهای لار، گله دار، فراشبند، نورآباد، گراش و کازرون برگزار خواهد شد. شیراز با وجودِ برخورداری از چهار تیم در این مسابقات، این هفته میزبان هیچ دیداری نخواهد بود.
در گروه اول رقابت‌ها، روز جمعه تیم استقلال لطیفی لارستان در زمین خود میزبان پادنای میمند خواهد بود.  تیم بنتو حسام گله‌دار در ورزشگاه شهدای شهرستان مُهر به مصاف کیان پارس مرودشت خواهد رفت و تیم ایلدرم در ورزشگاه شهید محمود عالیشوندی شهرستان فراشبند، میزبان آبی پوشان شیراز خواهد بود.
همچنین در گروه دوم رقابت‌ها، تیم‌های لیدوما و آژمان درفش شیراز در ورزشگاه شهید لشگری نورآباد مسابقه می‌دهند، هلال احمر در ورزشگاه شهدای گراش پذیرای انبوه سازان آفتاب شیراز است و در ورزشگاه شهید شاملی شهرستان کازرون، تیم شاهین پارسه این شهر به مصاف میلانو میمند می‌رود.
تیم‌های نامدار شیراز و پدیده ستارگان آباده، این هفته استراحت خواهند داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی