[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

او رهبر تیم است معروف‌تر از یک کاپیتان!، روزنامه شیراز نوین

نبرد ایران برابر لهستان در روز اول رقابت‌های والیبال المپیک، یکی از زیباترین رقابت‌های تاریخ والیبال ایران بود، روزی که کاپیتان تیم، نقشش را فراتر از همیشه بازی کرد.
رقابت تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان در روز اول دور مقدماتی رقابت‌های المپیک 2020توکیو با هیجان بالایی برگزار شد و در پایان ایران موفق شد برابر لهستان یکی از مدعیان همیشگی این رشته با نتیجه 3بر 2پیروز شود.
جدا از بازی کم نقص تیم ملی ایران در بازی که یکی از روزهای خوب ایران در دریافت‌ها و دفاع روی تور بود، لحظات حساس این بازی گره خورده بود به بازی کم نظیر کاپیتان ایران سعید معروف که روز بزرگی را سپری کرد.
ست اول دیدار با سرویس‌های عالی لئون کوبایی الاصل و اسپک‌های کورک با نتیجه 25 بر 18 به نفع لهستان به پایان رسید. ستی که ایران مثل تمامی تورنمنت‌های این سال‌ها خوب نبود و حس باخت را به بینندگان تلویزیونی القا می‌کرد. از ست دوم بازی، نمایشی دیگر از ایران را دیدیم. دفاع‌های بی‌نقص روی تور که بعضاً تک دفاعه برابر لئون و کورک بود، به همراه دریافت‌های خوب میثم صالحی، مرندی و میلاد عبادی پور برای پاسور بی‌نظیر ایران ورق را به نفع تیم ملی ایران برگرداند.
 دو پیروزی 25بر 22 در ست‌های دوم و سوم  ایران را از لهستان با نتیجه دو بر یک پیش انداخت. نمایش درخشان سعید معروف در ست‌های دوم و سوم که با دریافت‌های خوب، فضا را برای بازی‌سازی او برای مهاجمان ایران فراهم می‌کرد لهستان را زمین‌گیر کرد تا بلند قامتان ایران با روحیه‌تر از قبل شوند.
لهستان ست چهارم را در نبردی که امتیازهای آن تا اواخر ست نزدیک به هم بود با نتیجه 25 بر 22 به نفع خود کرد تا همه چیز به ست آخر کشیده شود، ستی که در آن نمایش درخشان کاپیتان تیم را دیدیم . او در این ست فراتر از یک کاپیتان بود. کافی است یک بار دیگر این ست را از امتیاز اول دوباره مرور کنیم. تمامی بازیکنان تیم بعد از هر عملکرد خوب خود در زمین مسابقه  برای تقسیم شادی به دنبال معروف بودند. میمیک صورت معروف و صحبت‌های او با این حرکات با بازیکنان که بعضاً با تشکر و ایراد فنی همراه بود به همراه پاس‌های درخشان او برای مردان خط حمله ایران که با تنوع پاس برای تمامی حمله‌وران تیم امیرغفور، میلاد عبادی پور، میثم صالحی، محمد موسوی و علی اصغر مجرد همراه بود دفاع لهستان را برابر انتخاب‌های متعدد معروف از کار انداخته بود و ایران قدم به قدم با لهستان در ست پنجم تا امتیاز 21بر 20به سود لهستان مبارزه کرد. 
امتیاز 21 برای ایران با شاهکار کاپیتان، آب سردی بود به پیکر پنج لهستانی که در زیر تور و در منطقه 2 تیم لهستان بودند. توپ در ارتفاع کم و در شرایط سخت و در لبه تور به کاپیتان تیم رسیده بود، شرایط فیزیکی او در رسیدن توپ مناسب نبود، ضمن این که حمله وران تیم نیز در مناطق مناسب زمین نبودند، جا خالی کاپیتان در بین پنج بازیکن لهستانی به هر زحمتی بود به زمین نشست تا محمد موسوی به منطقه سرویس برود. 
دفاع عالی عبادی پور برابر ضربه محکم کورک ایران را به امتیاز 22رساند. سرویس دوباره موسوی و بازگشت توپ به زمین ایران شرایط پاس را  برای کاپیتان ایران فراهم کرد، معروف با تجربه، بهترین انتخاب را از بین میثم صالحی، امیر غفور و عبادی‌پور برگزید. عبادی‌پور روحیه گرفته برابر دفاع توپ برابر کورک در امتیاز قبلی ضربه آخر را زد تا ایران در یکی از بهترین نمایش‌های تاریخ خود برابر لهستان پیروز شود. 
نمایش درخشان روز گذشته، امیدها را برای قرار گرفتن ایران بر روی یکی از سکوهای سه گانه المپیک بیش از گذشته کرده است. زمانه اگر بدسلیقگی نداشته باشد، باید برای این نسل پرافتخار ایران فرش قرمز را پهن کند تا مهمترین نتیجه تیمی ورزش‌های توپی ایران در رقابت‌های المپیک رقم بخورد و این نسل تا ابد در تاریخ این مرز و بوم ماندگار شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی