[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

معاون هماهنگی توزیع توانیر: زمستان هم خاموشی داریم ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: احتمال وقوع خاموشی‌ها در زمستان هم وجود دارد اما از هم اکنون در تلاش هستیم تا با اعمال مدیریت از این موضوع فاصله بگیریم.
غلامعلی رخشانی مهر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تأمین برق سال آینده، اظهار کرد: برنامه ریزی برای تأمین برقی یک مسئله پیوسته بوده و از هم اکنون بحث تأمین برق سال آینده و پیش بینی مصرف برای سال آینده و سال‌های آتی در حال انجام است. همینطور برای زمستان امسال نیز برنامه ریزی تأمین برق را از هم اکنون آغاز کردیم؛ چراکه ممکن است مصرف گاز در بخش خانگی محدودیت‌های سال گذشته در صنعت برق را منجر شود که در حال برنامه ریزی برای این مسئله هستیم.
وی با بیان اینکه با وزارت نفت در حال مذاکره هستیم، اظهار کرد: سوخت‌های مایع درحال بارگیری هستند و این ظرفیت‌ها تکمیل می‌شود. این مسئله جزو برنامه‌های وزارت نیرو بوده که از سمت شرکت مادر تخصصی برق حرارتی در حال پیگیری است تا ان‌شاء‌الله مشکل خاصی برای زمستان ایجاد نشود.
معاون هماهنگی توزیع توانیر افزود: بحران انرژی در زمستان اختصاص به یک کشور و منطقه ندارد و اگر بخش‌های تأمین کننده انرژی مثل سوخت مایع و گاز وزارت نیرو سنکرون عمل نکنند و مشکلی در این زمینه به وجود آید، ممکن است محدودیت‌هایی اعمال شود اما در تلاش هستیم که این اتفاق نیفتد.
رخشانی مهر با بیان اینکه در حال حاضر خاموشی نداریم اما مصارف ۴۸۰۰ مگاوات بیشتر از آمار و ارقامی بوده که شرکت مدیریت مصرف ایران اعلام می‌کند، اظهار کرد: این میزان عمدتاً در استان تهران، تهران بزرگ و البرز است. در تهران بزرگ ۸۰۰ مگاوات، در تهران ۲۰۰ مگاوات و در البرز ۲۰۰ مگاوات بیشتر از مرز‌های تعیین شده مصرف برق صورت می‌گیرد.
وی با تأکید بر اینکه این آمار نشان می‌دهد که در ایام تعطیلات برخی صنوف فعال بودند و در این ایام چندان مدیریت مصرف رعایت نشد، گفت: در سایر استان‌های کشور نیز به جز اصفهان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری سایر استان‌ها مصارف بالا بوده و خواهش ما این است که مشترکان بیشتر رعایت کنند تا این افزایش مصرف منجر به خاموشی خانگی نشود.
به گفته معاون هماهنگی توزیع توانیر، خاموشی بیش از ۱۲ روز است که در هیچ کجا اعمال نشده اما اگر این شرایط ادامه پیدا کند و مصارف افزایش یابد، مجبور به اعمال خاموشی هستیم. اگر در این مدت نیز در منطقه ای خاموشی صورت گرفته به دلیل وقوع حادثه بوده و ارتباطی با کمبود برق نداشته است.
رخشانی مهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جمع آوری ماینرها در کشور نیز گفت: حدود ۲۰۰۰ مگاوات ماینر در این حوزه فعال هستند که بیش از ۴۰۰ مگاوات آن جمع آوری شدند؛ البته بخشی از آنها برگشت داده شدند اما اکنون بر اساس دستورات قضایی هیچ کدام از آنها برگشت داده نمی‌شود و این فرایند سرعت گرفته و هر هفته مراکز غیرمجاز بیشتری 
جمع آوری می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی