[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

بیمارستان‌ها لبریز شدند ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و شصت و نهمین نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه، از افزایش موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در فارس و تکمیل حدود دو برابر ظرفیت تخت‌های بستری بیمارستان‌های کرونا در شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: وضعیت شیوع کرونا در استان در وضعیت قرمز قرار دارد و ورودی بیمارستان‌های استان افزایش داشته است که در صورت ادامه این روند، با شرایط بحرانی تر مواجه می‌شویم.
او با بیان اینکه در موج جدید کرونا در آستانه عبور از ظرفیت پذیرش بیمارستان‌ها هستیم، اضافه کرد: مطالعات جهانی نشان می‌دهد موج دلتای ویروس کرونا دو برابر موج‌های گذشته سبب بستری بیماران در کشورهای درگیر این نوع کرونا شده است؛ به گونه ای که در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از دوهزار و ۷۰۰ بیمار بستری در استان داشته ایم که از این تعداد ۲۸۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند. معاون بهداشت دانشگاه در ادامه گفت: در شهر شیراز از ظرفیت تخت‌های بستری عبور کرده ایم و با ایجاد ظرفیت بستری موقت در بیمارستان‌ها، حدود دو برابر ظرفیت موجود تخت‌های بیمارستان‌های شیراز تکمیل شده است. دکتر همتی همچنین با اشاره به برگزاری نشست وب‌کنفرانس روز یکشنبه با حضور دکتر «علیرضا رئیسی» معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در این نشست از عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه واکسیناسیون کرونا، از سوی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیر شد.
او با اعلام اینکه تاکنون ۶۳۰هزار دوز واکسن کرونا در نوبت‌های اول و دوم تزریق شده، از استقبال بیشتر مردم در بعضی شهرستان‌های فارس از واکسیناسیون خبر داد و بر اهمیت فرهنگ سازی و تشویق مردم برای مشارکت و حضور در برنامه واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تأکید کرد.
اهمیت مشارکت و تعامل ادارات و سازمان‌های استان در تأمین سالن، امکانات و تجهیزات برای ارائه خدمات واکسیناسیون عمومی کرونا و همراهی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه، دیگر موضوع موردتأکید این مقام مسئول در نشست دیروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا بود. دکتر همتی با بررسی روند ارائه خدمات در مراکز ۱۶ ساعته استان، خدمت رسانی مناسب به مراجعان و بیماران در این مراکز را برای کاهش ارجاع بیماران به بیمارستان‌ها، مهم برشمرد.
او همچنین با اشاره به این موضوع که درصد مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا در افراد زیر ۵۰ سال رشد قابل توجهی داشته است، از مردم به ویژه جوانان خواست به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، توجه ویژه ای داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی