[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

شیراز با جایگاه واقعی خود فاصله زیادی دارد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: فشارهای اقتصادی، حوادث غیرمترقبه از زلزله، سیل، رانش کوه، خشک‌سالی و این دو سال گذشته نیز شیوع ویروس کرونا به دلیل کاهش تعاملات اجتماعی، فشارهای مضاعف اقتصادی و روحی و روانی عرصه را بر همه ما تنگ‌تر کرد؛ اما اعضای شورای اسلامی دوره پنجم تا حد توان سعی کردند که به پاسداشت اعتماد، پشتوانه رأی و مشروعیت بخشی کم نظیر شهروندان در زمان انتخابات 1396، از تمام وظایف و اختیارات قانونی خود در راستای توسعه شهر شیراز و کمک به حل مشکلات بهره ببرند.
 نواب قائدی افزود: در طی این چهار سال تمام توان خود را برای پیگیری مسائل و پاسخ گویی به شهروندان به کار بستم. همواره سعی کردم در دسترس شهروندان باشم؛ چه به صورت حضوری و چه از طریق تماس تلفنی یا فضای مجازی سعی کردم اول شنونده حرف‌های آنان بوده و بعد با ارائه راهکار تا حد امکان نسبت به پیگیری و رسیدگی به مشکلات آنها اقدام نمایم. وی تصریح کرد: تلاش شد که از برخوردارترین تا محروم ترین نقطه این شهر محله به محله و کوچه به کوچه حضور یافته و بازدید کنم تا علاوه بر شناسایی مشکلات و پیگیری برای حل آنها، طرح‌ها و تخصیص بودجه لازم برای پاسخ‌گویی به نیازهای مربوطه را در ابعاد خرد و کلان پیگیری نمایم.
من نمی‌توانم بگویم تا چه اندازه موفق بوده ام یا تا چه حد توانسته ام انتظارات بحق شهروندان را برآورده سازم، ولی قضاوت و ارزیابی در این خصوص را به همشهریان به دور از هر گونه تعصبات و سلایق می‌سپاریم. قائدی خاطرنشان کرد: با وجود تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در دوره پنجم، باز هم شیراز با جایگاه واقعی خود فاصله زیادی دارد و نیازمند برنامه ریزی و تلاش همه جانبه و عزم جدی برای ارتقای کمی و کیفی آن در حوزه‌های مختلف می‌باشد. اما علی‌رغم تمام محدودیت‌های موجود، رویکرد و نگاه جدیدی در این دوره به سیستم مدیریت شهری شیراز شد و الگوها و زیربناهای خوبی برای توسعه آتی شهر شیراز فراهم گردیده است که با تداوم آن می‌توان به آینده امیدوار بود. وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات اساسی این شهر فراتر از حوزه وظایف و اختیارات و توان شورای شهر بود و شورا نتوانست اقدامات اساسی برای آنها داشته باشد و همچنین محدودیت‌ها و مشکلات بسیار زیاد اقتصادی، تحریم‌ها، تورم زیاد، کرونا و... امکان انجام اجرای طرح‌ها و برنامه‌های بیشتر را گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی