[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

تشخیص کلسترول بالا از روی چشم‌ها، روزنامه شیراز نوین

مهر/ به نقل از دیلی اکسپرس، نگران‌کننده‌ترین نکته در مورد این مشکل، شهرت آن به عنوان «قاتل پنهان» است.تقریباً غیرممکن است که بدون آزمایش خون بدانید آیا دچار کلسترول بالا هستید یا خیر. اما برخی علائم می‌توانند به ما در تشخیص احتمال ابتلا به کلسترول خون بالا کمک کنند.
به طور خلاصه، کلسترول بالا زمانی رخ می دهد که مقدار زیادی ماده چربی معروف به کلسترول در خون وجود داشته باشد. اگرچه مقداری کلسترول برای عملکرد سلول مورد نیاز است، اما مقدار زیاد آن می‌تواند رگ‌های خونی را مسدود کند.
این مشکل، احتمال ابتلا به مشکلات قلبی یا سکته را افزایش می‌دهد.
با رعایت یک سبک زندگی سالم از طریق ورزش مداوم و تغذیه سالم می‌توان کلسترول را کاهش داد.
گرچه این تصور غلط وجود دارد که کل کلسترول ذاتاً بد است، اما لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و هایپرکلسترولمی خانوادگی (FH) به عنوان کلسترول «بد» شناخته می‌شوند.کلسترول بد می‌تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد زیرا این ماده چرب در داخل رگ‌ها جمع می‌شود.
اگر اضافه وزن دارید، مبتلا به دیابت هستید، بیش از 40 سال سن دارید یا اگر سابقه خانوادگی کلسترول بالا یا مشکلات قلبی دارید، بهتر است آزمایش بدهید.
تنها راه تشخیص میزان کلسترول بالا، آزمایش خون است. اما متخصصان معتقدند چشم‌ها هم می‌توانند کلسترول بالا را نشان دهند.
به گفته محققان، دو علامت کلسترول بالا در چشم وجود دارد. ایجاد هاله زردرنگ در اطراف چشم می‌تواند نشانه کلسترول بالا باشد.یا اگر در نزدیکی قسمت رنگی چشم موسوم به «قوس قرنیه»، قوس وسیعی وجود داشته باشد، می‌تواند نشان دهد که سطح کلسترول «بد» بالا است.این تشخیص توسط چشم پزشک امکان‌پذیر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی