[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

مردم شیــراز برایمان دعـا کنند، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین 
امسال شیراز دارای دو نماینده در رشته‌های انفرادی المپیک است که هر دو از امیدهای کسب مدال به شمار می‌روند؛ اتفاقی تاریخی و بی‌سابقه که اگر به کسب مدال هم منجر شود، جاودانه خواهد شد. به جز محمد حسن زاده که نماینده شیراز در تیم ملی بسکتبال به شمار می‌رود و البته شانسی هم برای کسب مدال نخواهد داشت، محمدعلی و محمدرضا گرایی با دوبنده تیم ملی کشتی فرنگی، امید زیادی به کسب مدال در بزرگ‌ترین آوردگاه ورزش جهان دارند.
علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در 67، محمدعلی گرایی در 77، محمدهادی ساروی در 97 و امین میرزازاده در 130 کیلوگرم، نفراتی هستند که دیشب در قالب تیم ملی کشتی فرنگی به توکیو اعزام شدند.
هدایت این تیم برعهده محمد بناست و مربیان بازیکن‌سازی چون رسول جزینی، بهروز حضرتی پور، لقمان رضایی و حبیب‌الله اخلاقی نیز تیم پر امید کشتی فرنگی را همراهی می‌کنند. محمد علیزاده ماساژور این تیم است و حمید سوریان نیز به عنوان نایب رئیس فدراسیون به مسابقات اعزام شده است.
رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک توکیو طی روزهای 10 تا 13 مردادماه برگزار می‌شود.
 قهرمان 27 ساله و شیرازی کشتی فرنگی جهان گفت: با شناخت کامل از تمامی حریفان راهی توکیو می‌شوم و با خوشرنگ‌ترین مدال المپیک به ایران باز می‌گردم.
محمد علی گرایی قبل از پرواز به سمت توکیو در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، از شرایط ایدئال تیم ملی کشتی فرنگی و آمادگی کامل خود خبر داد و افزود: پس از پشت سر گذاشتن چندین اردوی منظم، شرایط تیم ملی بسیار خوب و مناسب است و همه کشتی‌گیران آماده حضور در بازی‌های المپیک هستند.
فرنگی کار وزن ۷۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص حریفان سرسخت خود در مسابقات المپیک اظهار داشت: تمامی ۱۵ حریف من آماده و عالی هستند و در عرصه المپیک، حریف آسانی وجود ندارد و عملکرد آن‌ها را آنالیز کرده‌ایم اما باید تا روز قرعه کشی منتظر ماند تا مشخص شود با چه کشتی‌گیرانی روبه‌رو خواهیم شد.
قهرمان کشتی فرنگی جهان از تلاش فراوان خود و برادرش برای کسب خوشرنگ‌ترین مدال المپیک گفت و افزود: کادر فنی و فدراسیون کشتی، شرایط مطلوبی را برای موفقیت ملی پوشان فراهم کردند و همه چیز در اردوها عالی بود و برادرم محمدرضا هم در آمادگی کامل قرار دارد و ان‌شاالله تمامی تلاش خود را برای کسب افتخار در المپیک توکیو انجام خواهیم داد.
گرایی از تمامی کسانی که در این مسیر وی را حمایت کردند قدردانی کرد و بیان داشت: ابتدا از خانواده و همسرم تشکر می‌کنم که شرایط سخت اردوها را تحمل کرد و موفقیت خود را مدیون آن‌ها می‌دانم و همچنین از مردم خوب شیراز سپاسگزارم و از آن‌ها می‌خواهم که برای ما دعا کنند تا بتوانیم با مدال‌های خوشرنگ المپیک به شیراز برگردیم.
محمدرضا گرایی نیز درباره حریفانش گفت: نمی‌شود از شخص خاصی نام برد. میدان، میدان المپیک است و همه مدعی هستند. وزن ما سه چهار کشتی‌گیر عنوان‌دار دارد که مدعی مدال هستند، کشتی‌گیران کره، کوبا، آلمان و روسیه که کشتی‌گیر کره‌ای را در فینال گزینشی بردم و با سه تای دیگر کشتی نگرفته‌ام.
گفتنی است، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در آستانه اعزام به توکیو، یکی از باتجربه‌ترین شاگردانش را به عنوان کاپیتان معرفی کرده است. محمد بنا که برخلاف دو دوره قبلی ستاره‌های باتجربه‌ای همچون سوریان، نوروزی و قاسم رضایی را در ترکیب تیمش نمی‌بیند، با خط زدن روی نام عبدِوَلی، آخرین بازمانده از نسل قدیمی را هم از تیم ملی کشتی فرنگی خارج کرد تا حالا به فکر معرفی یک کاپیتان جدید باشد.
محمد بنا در این باره گفت: کاپیتان هر تیمی، علاوه بر اینکه عضوی از اون تیمه؛ رهبر بقیه اعضای تیم هم هست. رفتار، عملکرد حتی گفتارش میتونه الگو باشه واسه بقیه! پس کاپیتان باید بداند که بار سنگینی را به دوش می‌کشد.
وی خطاب به محمدعلی گرایی گفته است: کاپیتان علی عزیزم، میدونم که از پس این مسئولیت هم، مثل هر زمان دیگه‌ای به خوبی برخواهی آمد.
محمدعلی گرایی که دو مدال برنز جهان و مدال طلای بازی‌های آسیایی را در کارنامه خود دارد، بدون شک پرامیدترین فرنگی کار ایرانی برای کسب خوشرنگ‌ترین مدال المپیک توکیو هم به شمار می‌رود. 
او حالا در 27 سالگی وظیفه سنگین کاپیتانی تیم ملی را هم برعهده گرفته؛ در حالی که تیم محمد بنا میانگین سنی پایینی در المپیک توکیو خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی