[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

استادیوم آزادی میزبان بازی‌های تیم ملی شد ، روزنامه شیراز نوین

با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدارهای خانگی تیم ملی فوتبال ایران در استادیوم آزادی برگزار می‌شود.
همان‌طور که پیشتر بدان اشاره کرده بودیم فدراسیون فوتبال آسیا با توجه به تأکید اسپانسرها و همچنین چراغ سبز فیفا به دنبال برگزاری دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲  به صورت غیر متمرکز است و به همین بهانه از فدراسیون‌های ملی خواست استادیوم‌های میزبان را معرفی کنند که فدراسیون فوتبال ایران استادیوم آزادی تهران را به عنوان میزبان بازی‌های تیم ملی به AFC معرفی کرد.
حالا خبر خوشی که در این زمینه به دست ما رسیده این است که فدراسیون فوتبال آسیا با برگزاری دیدارهای تیم ملی در استادیوم آزادی موافقت کرده است و همانند دوره‌های قبلی دیدارهای خانگی تیم ملی در مسیر صعود به جام جهانی در استادیوم آزادی تهران برگزار می‌شود. پیشتر به خاطر مشکلاتی که پیش آمده بود و به خاطر مسایل سیاسی بود و پی‌آمد آن کرونا، تیم ملی فوتبال ایران از امتیاز میزبانی محروم شد و در دور نخست مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ تیم ملی فوتبال ایران هیچ یک از ۸ مسابقه خود را در استادیوم آزادی تهران انجام نداد اما این بار شرایط کمی مساعد شده و ایران می‌تواند در استادیوم آزادی تهران میزبان حریفان خود باشد.
ایران در گروه A مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا با تیم‌های کره جنوبی، عراق، امارات، لبنان و سوریه هم‌گروه است و طبیعتاً ۵ بازی در دور رفت و برگشت در استادیوم آزادی انجام خواهد داد. فدراسیون فوتبال ایران مکلف است که تا شروع بازی‌ها سیستم کمک داور ویدیویی را در این استادیوم نصب کند که البته کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به تحریم‌ها در این زمینه به ما کمک خواهد کرد و این یک اتفاق نکوی دیگر برای فوتبال ایران است که استادیوم آزادی مجهز به کمک داور ویدیویی می‌شود و این می‌تواند در بازی‌های لیگ برتر و در بازی‌هایی که در استادیوم آزادی انجام می‌شود به کاهش اشتباهات داوری کمک کند. تیم‌های استقلال و پرسپولیس و تیم‌هایی که به مصاف این تیم‌ها در استادیوم آزادی می‌روند دیگر نسبت به اشتباهات داوری متضرر نخواهند شد.
با توجه به اعلام صورت گرفته به طور حتم بازی‌های دور نهایی مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا در کشورها و به صورت غیر متمرکز برگزار می‌شود. البته برخی از تیم‌ها از جمله عراق و سوریه از امتیاز میزبانی محروم هستند و  باید در یکی از کشورهای همجوار به میدان بروند که سوریه، اردن را به عنوان کشور میزبان معرفی کرده است. عراق هم باید استادیومی غیر از استادیوم بصره را به عنوان میزبان خود معرفی کند.
به زودی نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران سفر خواهند کرد و ضمن بازدید از استادیوم آزادی نکات لازم را برای برگزاری هر چه بهتر بازی‌ها به فدراسیون فوتبال ایران گوشزد خواهند کرد. البته در این بازدید تنها بهبود امکانات سخت افزاری مطرح نیست و فدراسیون فوتبال باید همه قوانین در زمینه تبلیغات و همچنین بهره‌برداری اسپانسرهای AFC از فضای مجازی در ایران را مهیا کند. همچنین حق پخش این بازی‌ها باید به طور رسمی از سوی سازمان صداوسیما به کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی