[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

قالیباف: پاسخی برای کم‌کاری‌ها در خوزستان نداریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس در جلسه بامدادی مجمع نمایندگان استان خوزستان برای پیگیری مسائل این استان با تأکید بر اینکه مقابل هرکس که در رفع مشکلات مردم کارشکنی کند، می‌ایستم، گفت: با مقایسه شرایط استان در زمان جنگ و شرایط کنونی نسبت به کم کاری‌ها و سوء مدیریت‌هایی که در خوزستان انجام شده است، به عنوان یک انقلابی هیچ پاسخی برای مردم استان ندارم.
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در نشست مجمع نمایندگان استان خوزستان که صبح دیروز (سه شنبه ۵ مردادماه) برگزار شد، با بیان اینکه با توجه به مردم وفادار این استان، من به اندازه کافی و فارغ از درخواست‌های مردمی و مطالبات این روزهای نمایندگان، انگیزه لازم برای پیگیری مسائل استان خوزستان را دارم، گفت: مخصوصاً این امور وقتی ثمربخش خواهد بود که هم افزایی کافی در دستگاه‌های مختلف برای انجام یک کار وجود داشته باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکل اصلی و درد اساسی امروز ما در کشور سرکش بودن نظام اداری و اجرایی کشور است و ظاهراً کسی مسئول مسائل و مشکلات به وجود 
آمده نیست.
وی با اشاره به مسائل اخیر استان خوزستان با تأکید بر اینکه نباید نمایندگان را از جلسات کارشناسی مربوط به حل معضلات استان خوزستان حذف کرد، تأکید کرد: قطعاً نمایندگان مجلس از هر کس دیگری در انتقال پیام مردم محق تر هستند و نماینده می‌تواند حرف مردم را از مسئولان به صورت منسجم پیگیری کند. روز دوشنبه جلسه ای در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها برگزار شد. در آن جلسه به این نکته اشاره کردم که در موضوع رفع تنش آبی ۷۴۰ روستای خوزستان دو مجموعه در انجام وظایف خود کوتاهی کردند.
رئیس قوه مقننه کشورمان با اشاره به تعیین اعتبار هزارمیلیارد تومانی برای حل بخشی از مشکلات تنش آبی خوزستان که در جریان نظارت میدانی سال گذشته از این استان نهایی شد، تأکید کرد: حداقل در بحث تخصیص این هزارمیلیارد تومان که سازمان برنامه باید به این مناطق اختصاص می‌داد، سازمان برنامه و وزارت نفت کوتاهی کردند؛ در حالی که این مسئله با پیگیری به راحتی قابل حل و فصل بود.
وی با اشاره موانع جدی که در نتیجه سیستم بوروکراسی اداری مقابل تأمین این اعتبار ایجاد شد، گفت: از شهریور سال گذشته می‌دانستیم که ۷۴۰ روستای خوزستان دچار تنش و بحران آب هستند اما با برنامه ریزی و تصمیمات درست می‌توانستیم تا تابستان امسال با کمترین هزینه، بسیاری از این مشکلات را برطرف کنیم؛ ولی امروز با هزینه ای دوچندان باید این بحران را حل کنیم. قالیباف با بیان اینکه در این سیستم بوروکراسی ضرورت دارد که ما با پیگیری‌های منسجم بر این بوروکراسی بی در و پیکر غلبه کنیم، گفت: متأسفانه شاهدیم در همین رابطه یکی از مدیران سازمان برنامه بیش از ۴۰ روز است که نامه مربوط به اعتبار هزارمیلیارد تومانی را به جریان نینداخته است؛ در حالی که در پیگیری‌های ما حتی صورت وضعیت برای صنایع نفتی نیز تعیین شده است.
رئیس نهاد قانون گذاری کشورمان با اشاره به وجود صنایع متعدد فعال استان خوزستان عنوان کرد: باید مشخص شود سهم این صنایع نسبت به برداشت آنها از آب خوزستان چیست. آیا این صنایع نمی‌خواهند آب استان خوزستان را با این درآمدهای هنگفت مدیریت کنند؟
وی با اشاره به افزایش بودجه استانی و ملی استان خوزستان در قانون بودجه ۱۴۰۰ اضافه کرد: برای تحقق این بودجه قطعاً نیاز به پیگیری است و نمایندگان مجمع استان باید این مهم را انجام دهند. وی همچنین با اشاره به پیگیری‌هایی که در حوزه زمین‌های وقفی استان خوزستان انجام شده است، گفت: در بسیاری از موضوعات از جمله مشکلات اوقافی مطرح شده در این نشست با پیگیری و بدون نیاز به بودجه، می‌توان مسائل را حل کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی