[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

فرانسه: ایران به مذاکرات وین بازنگردد، شانس حصول توافق به خطر می‌افتد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه مدعی شد که در صورت عدم بازگشت فوری ایران به پای میز مذاکره در وین، جمهوری اسلامی شانس حصول توافق با قدرت‌های جهانی را به خطر خواهد انداخت. به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، اگنس وندر مول، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه در کنفرانسی خبری اعلام کرد: اگر ایران به مسیر خود ادامه دهد، نه تنها توافق بر سر رفع تحریم‌ها، بلکه شانس به نتیجه رساندن گفت‌وگوهای وین و احیای برجام را به خطر می‌اندازد.
مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته‌ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات در ماه‌های گذشته جریان داشت.
آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشتند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی کردند. چندی پیش خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشت که ایران به مقامات اروپایی حاضر در مذاکرات وین اعلام کرده است که تا پیش از آغاز به کار رسمی دولت جدید در این کشور آمادگی ازسرگیری مذاکرات برجامی را ندارد. این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، در ادامه گفته است که آنها تا قبل از شروع به کار دولت رئیسی برای دور جدید مذاکرات درباره احیای برجام آماده نیستند؛ بنابراین به نظر می‌رسد که رایزنی‌های وین تا اواسط اوت (ماه آینده میلادی) انجام نشود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی