[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

شکل‌گیری خوشه‌های انجیر ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از برنامه این شرکت برای ایجاد پروژه خوشه انجیر استهبان خبر داد و گفت: طرح ایجاد خوشه صنعتی انجیر استهبان هم اکنون در مرحله مطالعات امکان سنجی قراردارد و پس از آن ایجاد و راه اندازی این خوشه در فاز عملیاتی قرار می‌گیرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در بازدید از شهرک صنعتی استهبان گفت: با پیگیری‌های نماینده مردم استهبان، نی ریز و بختگان در مجلس شورای استهبان و فرماندار استهبان و اخذ مجوز از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران،ایجاد این خوشه صنعتی جزء اولویت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی فارس قرارگرفت و مراحل اجرایی آن بر اساس برنامه زمان بندی در حال انجام است.
فتوحی با اشاره به اهداف این شرکت برای ایجاد خوشه انجیر استهبان گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در شهرستان استهبان و مطرح بودن به عنوان بزرگترین تولید کننده انجیر دیم کشور، شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از تمامی ظرفیت‌ها برای ایجاد و شکل گیری این خوشه این خوشه استفاده و حمایت‌های خود را انجام خواهد داد.
وی هدف از ایجاد خوشه انجیر استهبان را بسترسازی برای هم‌افزایی و کارگروهی برای ارتقای توان واحدهای تولیدی و صنعتی و حضور در بازارهای داخلی و خارجی، ارتقای کیفی و کمی تولیدات، ایجاد برند مشترک و ارزش‌افزوده بیشتر بیان کرد و گفت: امیدواریم ایجاد این خوشه بتواند بستر مناسبی برای ارتقای وضعیت فرآوری و صادرات این محصول فراهم کند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به واگذاری 95 درصد از اراضی شهرک صنعتی استهبان در قالب 50 قرارداد سرمایه گذاری به متقاضیان، ازبرنامه این شرکت برای اجرای طرح توسعه این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: طرح توسعه این شهرک صنعتی به مساحت 70 هکتار در حال پیگیری و اخذ استعلام از دستگاه‌های اجرایی که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی در تحویل زمین و نیز انجام سریع طرح‌های عمرانی و زیرساختی بتوانیم جواب گوی نیاز سرمایه گذاران باشیم.
فتوحی افزود: در این طرح توسعه، رویکرد ما توجه به صنایع مرتبط با بسته بندی و فرآوری انجیر به عنوان مزیت اصلی و مهم این شهرستان است و ایجاد زون تخصصی برای استقرار صنایع انجیر در جانمایی طرح توسعه در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای ایجاد ناحیه جدید صنعتی در بخش رونیز گفت: ارزیابی اولیه اراضی پیشنهادی انجام و پس از آن مراحل اداری و اخذ استعلام‌ها از دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس در ادامه با اشاره به آمادگی این شرکت برای راه اندازی نواحی جدید صنعتی در شهر ایج نیز گفت: در این زمینه تاکنون بازدید میدانی از برخی اراضی پیشنهادی انجام شده اما این اراضی مناسب ایجاد ناحیه صنعتی تشخیص داده نشده اما با توجه به ظرفیت‌های موجود در این منطقه به محض معرفی اراضی مستعد، مراحل اجرایی این ناحیه صنعتی نیز در دستورکار قرار می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی