[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

آشنایی با انواع غذاهای محلی و شیرینی‌های آذربایجان غربی، روزنامه شیراز نوین

آشنایی با انواع غذاهای محلی
و شیرینی‌های آذربایجان غربی
بخش پایانی

حلوا گردویی
یکی از انواع حلواهای خوشمزه ارومیه، حلوای گردویی نام دارد که با کمی‌تفاوت در چگونگی درست کردن در استان‌های مازندران، تویسرکان، گلستان، قزوین و نهاوند نیز پخته می‌شود و به آن «آغوز حلوا» گفته می‌شود. این حلوای خوشمزه طبع گرمی ‌دارد و گزینه بسیار مناسبی برای ماه رمضان و شب یلدا می‌باشد. اگرچه تهیه این حلوا کمی ‌دشوار است ولی این اطمینان را به شما می‌دهیم که به محض اینکه آن را مزه کردید تمام خستگی از تنتان بیرون خواهد آمد. ناگفته نماند این حلوا سرشار از کالری، انرژی و اسیدهای چرب ضروری می‌باشد.
حلوای هویج
حلوای هویج یکی از دسرهای سنتی و خوشمزه ارومیه به شمار می‌رود که معمولاً در چهارشنبه سوری، ماه رمضان و شب یلدا تهیه می‌شود. می‌توان گفت این حلوا شبیه به یک مربای فشرده و غلیظ می‌باشد، ناگفته نماند درست کردن این حلوای خوشمزه برای وعده‌های افطاری و یا سحری نیز مرسوم است و جالب است بدانید که اکثراً گردشگران به عنوان سوغاتی آن را از ارومیه خریداری می‌کنند. تهیه این حلوا از ترکیب موادی همچون هویج، شکر، گلاب، شیره انگور، هل، گردو و زعفران به دست می‌آید.
حلوا اوماج
حلوای اوماج یا «اوماج حلواسی» یکی از حلواهای با اصالت شهر ارومیه و اردبیل به شمار می‌رود و در ماه محرم و ماه رمضان طرفداران بی‌شماری به خود اختصاص می‌دهد. البته ناگفته نماند که این حلوا در آذربایجان شرقی و همچنین دیگر شهرهای آذربایجان غربی نیز پخته می‌شود و در مراسم‌های عزاداری شهر‌هایی همچون زنجان، تبریز و گرگان مرسوم می‌باشد. این حلوا روش پخت بسیار آسانی دارد.
سوجوق
 از قدیمی‌ترین شیرینی‌های ارومیه سوجوق نام دارد که با استفاده از شیره انگور، ادویه مخصوص سوجوق، نشاسته، هل و گردو تهیه می‌شود. باسلوق یا سوجوق را به حالت لوله یا گرد درست می‌کنند و داخل آن مغز گردو گذاشته و در ظروف سفالی می‌چینند و سپس با پودر نارگیل کنجد آن را تزئین می‌کنند.
حلوا نثار
حلوا نثار نیز جزو حلواهایی به شمار می‌رود که در مراسم‌های عزاداری و مذهبی و همچنین در ماه رمضان در شهر ارومیه تهیه و پخش می‌شود. برای تهیه این حلوا نیاز به آرد سفید و نخودچی می‌باشد. این حلوای خوشمزه بافت بسیار لطیف و تردی دارد، به خاطر همین به محض گذاشتن در دهان آب می‌شود. علاوه بر این بسیار خوش عطر و خوش مزه است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی