[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

تیرامیسوی ایتالیایی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 6 نفر
تخم‌مرغ:۴عدد 
شکر:۱لیوان 
وانیل مایع: یک قاشق چای‌خوری 
پنیر ماسکارپونه:۵۰۰گرم 
پودر قهوه: به میزان لازم 
قهوه ترک: به میزان لازم 
بیسکویت مخصوص تیرامیسو:۲ بسته

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
اولین کاری که می‌کنم این است که مقداری آب جوش به قهوه اضافه می‌کنم تا خیس شود. از دو نوع قهوه سریع و قهوه ترک استفاده می‌کنم، شما از هر نوع قهوه‌ای که می‌خواهید می‌توانید استفاده کنید، مهم  اینجا ترکیب طعم تلخ قهوه در تیرامیسو است. خب حالا تخم‌مرغ‌ها را که از قبل در دمای محیط قرار دادیم تک تک در ظرفی می‌شکنیم. سفیده و زرده را جدا می‌کنیم. این نکته خیلی مهم است که سفیده و زرده جدا شوند. یک ذره نمک به سفیده تخم‌مرغ اضافه می‌کنیم. یعنی نمک خیلی کم باشد در حد نوک انگشت، خب حالا سفیده تخم‌مرغ را با همزن برقی هم می‌زنیم. آن‌قدر هم می‌زنیم که کف مانند و کرم رنگ شود، طوری که اگر ظرف را سر و ته کنید سفیده نریزد و یک نکته مهم این است  که موقع هم زدن تخم‌مرغ نباید حتی یک قطره آب داخل ظرف یا پره‌های همزن باشد چون در این صورت سفیده اصلاً به حالت کف مانند در نمی‌آید. خب سفیده تخم‌مرغ ما آماده است. می‌رویم سراغ هم زدن زرده تخم‌مرغ. 
  مرحله دوم:
حالا یک لیوان شکر را به زرده‌های تخم‌مرغ اضافه کنید و سپس یک قاشق چای‌خوری وانیل اضافه کنید. اگر وانیل مایع نداشتید می‌توانید از یک قاشق چای‌خوری پودر وانیل استفاده کنید. یک قابلمه متوسط حاوی آب را روی حرارت بگذارید، وقتی جوش آمد حرارت را متوسط کنید تا آرام بجوشد، در همین حین ظرف ترکیب زرده تخم‌مرغ را روی قابلمه گذاشته و مدام هم بزنید تا زرده تخم‌مرغ توسط بخار آب گرما دیده شود و حالت خامی ‌آن از بین برود.
این کار شاید کمی‌خسته‌کننده باشد اما در نهایت یک کرم فوق‌العاده درست خواهید کرد. من در اینجا از زرده تخم‌مرغ به صورت خام استفاده نکردم چون ما ایرانی‌ها از بوی ضخم تخم‌مرغ بدمان می‌آید، برای همین کمی ‌حالت گرما دیدگی به زرده تخم‌مرغ می‌دهم. یک نکته مهم این که نباید حرارت زیاد باشد چون زرده تخم‌مرغ می‌پزد در حالی که ما می‌خواهیم زرده تخم‌مرغ کمی‌گرما دیده شود تا از حالت خامی ‌در بیاید. زرده تخم‌مرغ را روی بخار آب مدام هم بزنید تا رنگ آن به کرمی ‌تغییر کند. نگذارید زیاد رنگ زرده تخم‌مرغ به سفیدی برود. رنگ آن باید کرمی ‌باشد. خب حالا رنگ آن به کرمی ‌تغییر کرده و کمی ‌غلیظ شده است.
خب، حالا ترکیب  زرده تخم‌مرغ را از روی حرارت بردارید و پنیر ماسکار پونه را به ترکیب زرده تخم مرغ اضافه کنید، حالا با همزن برقی هم بزنید و در حدی هم بزنید که پنیر در زرده حل شود. اگر زیاد هم بزنید پنیر آب پس می‌دهد و این اصلاً خوب نیست. خب حالا زرده را کم کم به سفیده تخم‌مرغ اضافه کنید و با لیسک هم بزنید. حالا یک کرم عالی داریم و غلظت آن هم به اندازه است.
  مرحله سوم:
در تیرامیسوی ایتالیایی بیشتر نیاز به طعم قهوه هست. حالا من مقداری پودر قهوه روی یک ظرف کلاسیک می‌پاشم و بیسکویت‌ها را تک تک در داخل قهوه که قبلاً به آن آب جوش اضافه کردیم می‌غلتانم و در ظرف مورد نظر قرار می‌دهم. این مورد اختیاری است که تزئین کلاسیک انجام دهید یا از گیلاس یا هر قالبی که دوست دارید استفاده کنید. حالا یک لایه کرم روی بیسکویت‌ها بریزید و کمی ‌پودر قهوه روی کرم بپاشید و دوباره بیسکویت را در مایع قهوه بغلتانید و روی کرم قرار دهید و دیزاین کنید. اگر نتوانستید با تخم‌مرغ کرم درست کنید می‌توانید از خامه آماده استفاده کنید. امیدوارم دوست داشته باشید. یک بار امتحان کنید و لذت ببرید.

 نکات کلیدی 
 در تهیه تیرامیسوی ایتالیایی می‌توانید از قهوه فوری و قهوه ترک یا قهوه عربی استفاده کنید.
 در تهیه تیرامیسوی ایتالیایی به این دلیل باید زرده را به حالت بن ماری گرما دیده کنیم که بوی خامی ‌آن از بین برود.
 در تهیه این تیرامیسو استفاده از نوع بیسکویت ذکر شده مهم است چون مخصوص تیرامیسوی ایتالیایی است.
 در تهیه این تیرامیسو می‌توانید جای کرم تخم‌مرغ، خامه استفاده کنید ولی روش گفته شده روش اصلی تیرامیسوی ایتالیایی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی