[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

آزادی ۱۱۷ زندانی جرائم مالی و غیرعمد در عید غدیر ، روزنامه شیراز نوین

با حضور رئیس کل دادگستری فارس، فرمانده سپاه فجر استان، رئیس بسیج حقوقدانان و مدیرکل زندان‌های فارس، پنجمین مرحله نذر رهایی برگزار و زمینه آزادی زندانیان مالی فراهم شد.
رئیس کل دادگستری فارس در این مراسم که همزمان با شب عید سعید غدیر برگزار شد، گفت: با مشارکت ستاد دیه استان، سپاه فجر، بسیج و دادگستری استان فارس، مقدمات آزادی 117 نفر از زندانیان در زندان‌های استان فراهم شد و همچنین با اعطای تسهیلات قضایی به کلیه زندانیان بند نسوان زندان آباده، این بند از زندان شهرستان تعطیل و این افراد با مساعدت قضایی همکاران در اسرع وقت آزاد خواهند شد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی ضمن تبریک عید الله الاکبر و سالروز ولایت حضرت امیر المؤمنین علی(ع) با بیان اینکه بیش از 790 زندانی مالی در زندان‌های استان تحمل کیفر می‌کنند که 30 نفر از این تعداد، زن هستند، گفت: 81 نفر از این زندانیان بدهی بین 30میلیون تومان تا 50میلیون تومان دارند که با پرداخت مبلغ کل بدهی آنان که مبلغی معادل 2میلیارد و 900 میلیون تومان می‌باشد، زمینه آزادی آنان فراهم می‌شوند. حجت الاسلام و المسلمین موسوی یادآور شد: برنامه آزادسازی، برنامه مشارکتی بین سپاه فجر، ستاد دیه و دادگستری کل استان است و در چهار طرح قبلی نذر رهایی، زمینه آزادی بیش از 800 زندانی مالی فراهم شده است. وی اظهار امیدواری کرد با همت خیران زمینه آزادسازی افراد بیشتری فراهم شود. وی در این جلسه با صدور دستور اعطای تسهیلات به کلیه زندانیان بند نسوان زنان شهرستان آباده تأکید کرد: این زندانیان ظرف 24 ساعت آینده نزد خانواده‌های خود باشند. گفتنی است با این اقدام بند نسوان این زندان در شهرستان آباده از زندانی خالی و تعطیل شد. اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس نیز گفت: همزمان با عید ولایت و امامت، بیش از 100 نفر از زندانیان از زندان‌های استان آزاد می‌شوند که حدود 35 نفر از آنان با اعطای تسهیلات پایان حبس توسط رئیس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و حدود 80 نفر دیکر از محل کمک خیران، ستاد دیه و سپاه فجر با مبلغ بدهی بیش از 8میلیارد می‌باشند. وی افزود: بخش قابل توجهی از بدهی این افراد نیز با مشارکت و ورود شوراهای حل اختلاف توسط شکات مورد گذشت قرار گرفته است و مبلغ قابل توجهی را اقشار بسیج، سپاه و ستاد دیه استان پرداخت کرده اند. مدیرکل زندان‌های فارس با اشاره به کمک خانواده‌های متوفیان در استان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد گفت: مرحوم رزمی از خیران بزرگوار استان، هفته گذشته به رحمت ایزدی پیوستند و خانواده بزرگوار آن مرحوم هزینه مراسم ترحیم و یادبود آن عزیز از دست رفته را به مبلغ 300میلیون تومان برای آزادسازی تعداد 24 نفر از زندانیان مالی در نظر گرفتند که این تعداد از زندانیان در هفته آینده آزاد می‌شوند. ابراهیمی بیان داشت: افرادی که امکان برگزاری مراسم ترحیم در ایام شیوع بیماری کرونا برای عزیزان خود را ندارند، می‌توانند در مسیر خیر آزادسازی زندانیان از بند زندان اقدام نمایند؛ چراکه اقدام تنها آزادی یک فرد از زندان محسوب نمی‌شود؛ بلکه در واقع با آزادی علاوه بر فرد زندانی خانواده هم از مشکلات رهایی یافته و حقوق شکات نیز استیفا می‌گردد. وی در ادامه با یادآور شدن این موضوع که مجموعاً 794 زندانی جرائم غیرعمد در استان محبوس هستند، گفت: همه این زندانیان چشم انتظار دستان سخاوتمند خیران می‌باشند. ابراهیمی گفت: خیرانی که که قصد مشارکت در امر آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد را دارند، می‌توانند با واریز کمک‌های خود به شماره حساب ۱۱۹۹۱۱۹۹/۱۰ و یا شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ یا سامانه پرداختی همراه ستاره ۷۳۳ ستاره ۴ ستاره ۱۰۱۰ مربع به نام ستاد دیه استان فارس که برای این امر اختصاص داده شده، کمک‌های خود را برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد واریز نمایند یا با مراجعه به نشانی شیراز، بلوار امیرکبیر، حدفاصل چهارراه سرباز و چهارراه ریشمک، روبه‌روی انبار شرکت نفت، ستاد دیه استان فارس در این کار خداپسندانه همراهی و حمایت نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی