[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

مهار آتش برای نجات شهروندان، روزنامه شیراز نوین


رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز خبر داد:
مهار آتش برای نجات شهروندان

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از نجات سه نفر از ساکنان یک منزل مسکونی از میان شعله‌های سرکش آتش و دود خبر داد.
محمدهادی قانع، اظهار کرد: ساعت ۱۱:۴۵ روز جمعه 
(۸ مردادماه) با تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ این سازمان، خبر آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در خیابان پوربیرک اطلاع‌رسانی شد که در پی این گزارش، نیروهای عملیاتی از دو ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروهای اطفای حریق به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: در این حادثه منزل یک طبقه ویلایی کاملاً دچار حریق شده و زبانه‌های آتش به ایزوگام پشت بام نیز سرایت کرده بود و در اثر شدت حریق و دود، ساکنان منزل قادر به خارج شدن نبودند و در وضعیت خطرناکی در میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند.
قانع ادامه داد: آتش‌نشانان پس از تجهیز خود به دستگاه تنفسی، به سرعت با به‌کارگیری لوله‌های آبدهی، شعله‌های حریق را مهار کردند و گروه نجات آتش‌نشانان نیز همزمان با تجهیزات مخصوص وارد ساختمان شدند و سه نفر از ساکنان شامل دو زن و مرد میانسال و یک جوان معلول را که در اتاق‌های منزل گرفتار بودند، از ساختمان خارج کردند.
مصدومان این حادثه سریعاً توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه آتش‌نشانان از سرایت حریق به ساختمان مسکونی جلوگیری کردند، گفت: علت آتش‌سوزی توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی