[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

جانشین فرماندهی انتظامی فارس: مهم‌ترین وظیفه پلیس در حوزه پیشگیری حفظ ارزش‌های اسلامی است، روزنامه شیراز نوین

پایگاه خبری پلیس: جانشین فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف نیروی انتظامی در حوزه پلیس پیشگیری حفظ ارزش‌های اسلامی است، بر لزوم ارتقاء سطح مأموریت‌های پلیس در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی تأکید کرد. سرهنگ «علی ذوالقدری» در جمع رؤسای پلیس پیشگیری شهرستان‌های استان فارس، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه، بیان کرد: پلیس در سال 96 مأموریت‌های ویژه و مهمی پیش رو دارد و باید با همه توان در این راستا اقدامات خود را انجام دهد. وی با اشاره به نقش مهم پلیس پیشگیری در اجرای مأموریت‌های محوله، افزود: سطح مأموریت‌های پلیس هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی باید ارتقاء داشته باشد.
این مقام انتظامی گفت: کارکنان نیروی انتظامی ضمن تعامل با سایر دستگاه‌های مربوطه و استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای پیشگیری از وقوع جرائم در جامعه تلاش می کنند.
سرهنگ ذوالقدری با بیان اینکه درصد زیادی از جرائم خرد در جامعه توسط معتادان متجاهر در سطح شهر انجام می شود، افزود: برخورد با اینگونه افراد و همچنین خرده فروشان مواد مخدر به صورت ویژه در دستور کار پلیس است. جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس مبارزه با کالای قاچاق و سرقت را از دیگر اولویت‌های مهم پلیس دانست و گفت: پلیس حافظ جان، مال و ناموس مردم است و در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد. وی در پایان با تأکید بر موضوع آموزش در یگان‌های نیروی انتظامی، افزود: آموزش باید روزانه و مستمر در سطح مراکز انتظامی انجام گرفته تا مأموران برای انجام مأموریت‌های گوناگون آمادگی لازم را داشته باشند. در ابتدای این مراسم، رئیس پلیس پیشگیری استان فارس ضمن ارائه گزارشی مشروح از اقدامات و عملکرد پلیس پیشگیری، افزود: هدف از برگزاری این جلسه ارائه سیاست ها و خط مشی‌های پلیس پیشگیری در سال 96 است. سرهنگ «علی بامشاد» گفت: ما اقدامات خود را بر اساس اولویت‌های ناجا از جمله مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با قاچاق کالا، پیشگیری و مبارزه با سرقت و توجه به ارتقاء امنیت اجتماعی انجام دهیم. وی تأکید کرد‌: مأموران انتظامی استان با اجرای گشت‌های هدفمند در سطح شهر، آمار جرائم را به حد مطلوب کاهش داده اند. سرهنگ بامشاد افزود: پیش‌بینی و پیشگیری بهتر از درمان است و هر اندازه در این دو موضوع موفق باشیم، می‌توانیم هزینه‌های جرم را کاهش دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی