[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

برخورد با فساد انتظار مردم است، روزنامه شیراز نوین

کورش زارعی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خنج با اشاره به سخنان ریاست قوه قضائیه حجت الاسلام و المسلمین اژه ای «گسترش عدالت و مبارزه با فساد، از جمله محورهای قوه قضائیه خواهد بود»، گفت: در راستای گسترش عدالت و مبارزه با فساد دادستان باید با قدرت و صلابت با مجرمان برخورد قانونی نموده، کیفرخواست را به دادگاه داده و پس از قطعیت حکم نیز بدون تردید و با صلابت حکم را اجرا نماید.
وی در ادامه با تبریک ایام عید امامت و ولایت عید سعید غدیر خم افزود: دادستان در برخورد با مجرمانی که امنیت عمومی مردم را سلب می‌کنند، افرادی که منافع مادی خود را بر دیگران ترجیح می‌دهند، اخلالگران نظام اقتصادی کشور، مرتکبان جرائم متعدد و همچنین آن دسته از مدیرانی که با ترک فعل خود سبب لطمه به منافع عمومی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شوند، باید برخوردی قاطع و قانونی کند. معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس قضاوت را از امور مهم زندگی بشری برشمرد و افزود: قضاوت شغل نیست، بلکه منصب است و این منصب از مناصب پیامبر اکرم(ص) و اولیای الهی است که دارای جایگاه بسیار حساسی می‌باشد و کوچک ترین تعلل در این امر ممکن است بزرگ ترین خسارات را در پی داشته باشد؛ پس قضات می‌بایست با سرعت و دقت لازم امور قضایی را پیگیری کنند. زارعی در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خنج بر لزوم توجه به محرومان و مستضعفان تأکید کرد و در ادامه افزود: پیگیری پرونده‌های قضایی مسن و قدیمی و کاهش اطاله دادرسی از دستورات اکید ریاست معظم قوه قضائیه است که باید با جدیت و دقت لازم در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد. وی با اشاره به اینکه باید به امور زندانیان توجه ویژه شود و نظارت بر زندان و امور زندانیان از وظایف دادستان محسوب می‌شود، عنوان کرد: از سوی قضات به طور مستمر و هدفمند احوال زندانیان مورد رصد قرار گیرد و اگر کسی تقاضای بحق و قانونی دارد، مورد رسیدگی قرار گیرد و در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان و حل مشکلات خانواده آنها تلاش شود. معاون قضایی دادگستری استان فارس بر مردم داری و حفظ کرامت انسانی مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی نیز تأکید کرد و گفت: با مراجعه کنندگان به دادگستری رفتاری مناسب و کریمانه داشته و ضمن استماع مشکلات، مسائل را پیگیری نماییم و سعی کنیم با رفتار مناسب شأن و منزلت دستگاه قضایی را حفظ نماییم. 
زارعی در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خنج نظارت توأم با تعامل بر عملکرد ضابطان عام و خاص دستگاه قضایی را نیز در زمره وظایف دادستان به عنوان مدعی العموم و شمشیر برنده عدالت برشمرد. وی بر استفاده قضات از ظرفیت دادرسی الکترونیک، گسترش فرهنگ صلح و سازش و تعامل و همکاری با اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف در جهت سازش و رفع خصومت‌ها، توجه به حقوق عامه و مسائل پیشگیری از وقوع جرم و همچنین حمایت از رونق تولید تأکید و توصیه نمود.
وی با اشاره به اهمیت موضوع حمایت‌های حقوقی و قضایی از واحد‌های تولیدی دارای مشکل گفت: با توجه به محوریت شعار سال مبنی بر رفع موانع از تولید، لازم است رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی سرکشی به واحد‌های تولیدی و رفع موانع با همکاری سایر مسئولان شهرستان‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند. گفتنی است در پایان این مراسم با حکم ریاست قوه قضائیه، حسین انصاری به عنوان دادستان جدید حوزه قضایی خنج منصوب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی