[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

شیراز پیشرو در بهره‌برداری از صنایع کشاورزی ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: بر اساس آخرین آمار این شهرستان در ایجاد صنایع بخش کشاورزی در استان فارس پیشرو است و در فصل بهار سال جاری پنج واحد مختلف شروع به کار کرده اند.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح الله سیروسی تصریح کرد: با بهره برداری از واحدهای مذکور ورود بالغ بر 34هزار تن ماده خام به چرخه صنایع این شهرستان افزوده و زمینه اشتغال 48 نفر نیز فراهم شده است. 
این مقام مسئول اظهار کرد: صنایعی که در سه ماهه نخست سال جاری مجوز‌های لازم را برای شروع فعالیت‌های خود دریافت کرده اند، در زمینه‌های صنایع بسته بندی، گیاهان دارویی و سایر صنایع مشغول به کار هستند. سیروسی با بیان اینکه تعهدات ابلاغی به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز در برخی از گروه‌های بخش صنایع به طور کامل محقق شده است، ابراز کرد: تلاش می‌کنیم تا ظرفیت صنایع در بخش کشاورزی این شهرستان را توسعه بخشیم و تعهدات خود در گروه سردخانه‌های نگهداری نیز محقق سازیم. به گفته وی، در طول فصل بهار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با هماهنگی سازمان متبوع خود موفق شده است با صدور چهار مجوز جدید تأسیس بستر لازم برای افزایش واحد‌های صنایع کشاورزی را فراهم کند. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ابراز کرد: به منظور توسعه صنایع کشاورزی در این شهرستان برنامه‌های مختلفی مانند آموزش و مشاوره‌های انفرادی و گروهی برای علاقه مندان، برگزاری نمایشگاه با حضور واحدهای تولیدی، زنان روستایی و شرکت‌های وابسته و اعزام به نمایشگاه‌های تخصصی و بررسی جدیدترین تکنولوژی‌ها و ارتباط با تولیدکنندگان بخش صنعت طرح ریزی و اجرا می‌شود. او تأکید کرد: تشویق به توسعه سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، افزایش عرضه مواد بسته بندی و فرآوری شده نسبت به مواد خام کشاورزی، ارتقای دانش فنی در صاحبان صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و ارتقای سطح تکنولوژی‌های واحد‌های صنعتی موجود از اهداف راهبردی صنایع کشاورزی در سال‌های پیش روست. وی افزایش فرآوری محصولات کشاورزی و کاهش ضایعات آن و بالا بردن سهم صنایع تبدیلی در تولید ناخالص ملی و افزایش سهم صادرات غیرنفتی را ماحصل مورد انتظار از برنامه‌های راهبردی ابلاغی در بخش صنایع کشاورزی دانست. سیروسی اضافه کرد: رفع برخی مشکلات در نظام بانکی همچون عدم پرداخت تسهیلات با نرخ سود پایین، سخت گیری بانک‌های عامل برای اعطای تسهیلات، کمبود وثیقه و ارزش گذاری پایین وثیقه‌ها توسط بانک و ایجاد امکان پرداخت تسهیلات جدید توسط بانک به متقاضی می‌تواند توسعه صنایع کشاورزی را سرعت بخشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی