[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

علی و رضا شایسته کسب مدال طلا هستند آن‌ها راه بردن را خوب یاد گرفته‌اند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیراز نوین 
مسابقات کشتی فرنگی المپیک توکیو از امروز آغاز می‌شود و برادران گرایی هم فردا و پس فردا کار خود را آغاز خواهند کرد. دو فرنگی کار پر امید کشورمان که زیر نظر محمد بنا، می‌خواهند خاطرات خوش امید نوروزی در المپیک لندن را برای همشهری‌هایشان زنده کنند.
رحیم گیوی، مربی شیرازی که سال‌ها در کنار این دو برادر حضور داشته و بیشترین شناخت را از آنان دارد، با امیدواری غیرمنتظره‌ای سخن می‌گوید. او کوچک‌ترین شکی در توانایی‌های علی و رضا ندارد و اطمینانش نسبت به برتری این دو برابر نسبت به رقبا، کامل است.
*چه خبر از بچه‌ها؟
-دائماً با آن‌ها در تماسم. کاملاً سرحال و آماده هستند. رضا یک کیلو اضافه وزن دارد ولی علی سر وزن است.
*رضا مشکلی بر ای رسیدن به سر وزن ندارد؟
- نه، یک کیلو و دو کیلو عادیست و  جای نگرانی ندارد.
*مسابقاتشان کی شروع می‌شود؟
- مسابقه دور مقدماتی علی روز دوشنبه برگزار می‌شود و ان‌شاالله سه‌شنبه هم فینال. رضا هم سه‌شنبه شروع می‌کند و به امید خدا روز چهارشنبه مسابقه نهایی را انجام می‌دهد.
*چقدر امیدوارید؟
- خیلی زیاد؟
*به طلا یا فقط روی سکو رفتن؟
- به طلا! فقط طلا. هر دوی آن‌ها لایق مدال طلا هستند. این اولین بار است که هیچ استرسی برای آن‌ها ندارم. می‌توانم با خیال راحت بنشینم و بازی‌هایشان را تماشا کنم. قبلاً مسابقات جهانی و المپیک را هم نمی‌توانستم با خیال راحت ببینم ولی حالا آن‌قدر خیالم راحت است که فقط در فکر تدارک مراسم استقبال از آن‌ها هستم.
*چرا این بار تا این حد مطمئن هستید؟
- چون فکر می‌کنم به آن سقفی که باید، رسیده‌اند. با تمام کشتی‌گیران خوب دنیا بازی کرده‌اند و شکستشان داده‌اند. آن‌ها راه بُرد را به خوبی بلد هستند.
*مهمترین رقبایشان چه کسانی هستند؟
- خب در اوزان المپیکی همه رقبا بزرگ و سرسخت هستند. در وزن علی، کشتی‌گیرانی از مجارستان، سوئد، ازبکستان، قزاقستان و روسیه حضور دارند و شاید خطرناک‌ترین آن‌ها رفیق حسین اُف از آذربایجان باشد. رضا هم رقبایی از کوبا، روسیه، آلمان، مجارستان و کره جنوبی دارد. نکته مثبت این است که این بچه‌ها در مقابل رقبای قوی‌تر، خیلی بهتر کشتی می‌گیرند تا با کشتی‌گیران ناشناس.
*شما چند سال است با برادران گرایی کار می‌کنید؟
- نزدیک به 12 سال. یعنی از زمانی که در وزن 32 کیلوگرم کشتی می‌گرفتند. یک زمانی در مسابقات ایلام که انتخابی تیم ملی بود، من رضا را بغل می‌کردم و چهار طبقه بالا می‌بردم ولی حالا تا زیر شانه او هستم(خنده)
*آخرین توصیه‌ای که قبل از شروع مسابقات به آن‌ها خواهید داشت، چیست؟
- فقط می‌گویم کاری به حواشی نداشته باشید. نگذارید اتفاقات حاشیه‌ای و داوری روی عملکردتان تأثیر منفی بگذارد. مسابقات المپیک است و گاهی شاهد بوده‌ایم که برخی داوران خواسته‌اند جلوی مدال‌آوری بچه‌های ایران را بگیرند. نباید به آن‌ها بهانه بدهیم. شکر خدا بچه‌ها آن‌قدر از لحاظ روحی قوی هستند و آن‌قدر میدان دیده‌اند که تحت تأثیر اسم المپیک قرار نگیرند. من همیشه می‌گویم: گرگِ جنگ دیده بدرد ببر را، ز روبَه گریزد شیرِ نادیده جنگ!  این بچه‌ها آن‌قدر مسابقه بزرگ دیده‌اند که تأثیر منفی از جو مسابقات نخواهند گرفت. فقط امیدوارم عوامل داوری و مسائل بیرون از تشک، روی عملکرد و نتیجه آن‌ها تأثیر منفی نگذارد. بعضی داورها گاهی اذیت می‌کنند، ان‌شاالله این موارد در این مسابقات رخ نخواهد داد. به گزارش شیراز نوین، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با 5 کشتی‌گیر به توکیو اعزام شده. امروز علیرضا نجاتی و امین میرزازاده مسابقات خود را آغاز خواهند کرد، فردا محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی به مصاف رقبا خواهند رفت و پس فردا نیز، محمدرضا گرایی به روی تشک خواهد رفت.
روز چهارشنبه نیز رقابت‌های کشتی آزاد آغاز خواهد شد که در آن بخش نیز شش کشتی‌گیر پرامید از ایران حضور دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی