[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

گام بلند دانشگاه زند در عرصه فرهنگ ، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
نخستين همایش ملی استعدادیابی نمایشنامه نویسی شیراز برگزار می‌شود. رئیس دانشگاه زند شیراز اعلام کرد که اختتامیه نخستین همایش ملی «نمایشنامه نویسی» با حضور اساتید بزرگ این فن از دانشگاه‌های کشور و چهره ماندگار نمایشنامه نویسی، استاد جلال تهرانی به میزبانی این دانشگاه ۱۸ مهرماه امسال برگزار می‌شود.
سید ابراهیم حسینی دیروز یکشنبه ١٠ مرداد در جمع خبرنگاران بیان کرد: معمولاً در مراکز دانشگاهی همایش‌ها به صورت سالانه برگزار می‌شود و امسال نیز اولین دوره همایش ملی نمایشگاه نویسی برگزار خواهد شد و در سال‌های بعد تداوم خواهد یافت.
وی افزود: در ایران حدود ۲۸۵۰ مرکز آموزش عالی داریم و مسئولیت برگزاری دوره ملی معرفت شناسی برای استادان دانشگاه‌ها را به عهده دانشگاه زند گذاشته که حاکی از آن است که دانشگاه زند از کیفیت و استانداردهای لازم برای برگزاری چنین رویدادهای مهمی برخوردار است. حسینی ادامه داد: همچنین ما امکان برگزاری سمپوزیسیوم ملی ورزشی برای استادان دانشگاه‌ها را داریم که نشان می‌دهد زیرساخت‌های این دانشگاه زیرساخت‌های استاندارد و به روزی است.حسینی اعلام کرد: مؤسسه آموزش عالی زند مانند دیگر دانشگاه‌های معتبر و بزرگ دارای حوره انتشارات است و حوزه انتشارات این مؤسسه موردتأیید وزارت علوم و ارشاد است و تاکنون توانسته ۳۸ عنوان کتاب مختلف را که تألیف استادان همین دانشگاه است، 
منتشر کند.
او با بیان اینکه تاکنون نزدیک به ٦٠ اثر به دبیرخانه این همایش در دانشگاه زند شیراز ارسال شده، آخرین مهلت ارسال آثار، داوری و برگزاری اختتامیه این رویداد هنری را به ترتیب در تاریخ‌های ١٨ شهریورماه، ١٥ و ١٨ مهرماه امسال اعلام کرد.
رئیس مؤسسه آموزش عالی زند شیراز خاطرنشان کرد: اساتید بزرگ و بنامی چون رحمت امینی، حمیدرضا نعمتی و مهرداد بهراد داوری آثار ارسالی این همایش را بر عهده دارند. حسینی با بیان اینکه آثار اول تا سوم منتخب در این همایش مکتوب خواهد شد، اضافه کرد: امروزه از هنر علاوه بر پر کردن اوقات فراغت و تعلیم فرهنگ و فرهنگ سازی، در درمان‌های روان شناختی هم استفاده می‌شود. رئیس دانشگاه زند شیراز گفت: اگر فارغ‌التحصیلان رشته هنری از سواد خوبی برخوردار باشند، به کارآفرینان سرشناس تبدیل خواهند شد؛ چون زبان هنر رسا است و علاقه مندان زیادی دارد. حسینی اضافه کرد: امروزه اکثر کسانی که می‌خواهند در حوزه هنری فعالیت کنند، تمایل دارند که شیراز را به عنوان مکان تحصیلی خود انتخاب کنند؛ چراکه نام شیراز با فرهنگ از دیرباز عجین شده و لازم است دانشگاه‌ها هم فرهنگ مداری را در اولویت کار خود قرار دهند.
او همچنین با بیان اینکه دو رشته موسیقی، سینما و تئاتر در آینده به مجموع رشته‌های تحصیلی این دانشگاه اضافه خواهد شد، تعداد دانشجویان این مرکز آموزش عالی را 9هزار نفر اعلام و اضافه کرد: فعالیت این دانشگاه در محورهای مهارت محوری، کارآفرینی، جامعه محوری، عالم پروری و هوشمندی و فرهنگ مداری برای پوشش تحصیلی کلان شهر شیراز تعریف و تدوین شده است.
حسینی افزود: در این دانشگاه زمینه ارائه مهارت ویژه در صورت تمایل دانشجویان در رشته‌های مختلف فراهم می‌شود. به عنوان مثال، در شهرک بزرگ صنعتی شیراز مجموعه کارگاه‌های فنی و تخصصی متعلق به این دانشگاه با تجهیزات پیشرفته مستقر شده است. او گفت: برای آموزش دانشجویان رشته روان شناسی نیز یک کلینیک وابسته به دانشگاه تحت عنوان روان شناسی و مشاوره راه‌اندازی شده است. حسینی در رابطه با فعالیت‌های مؤسسه آموزش عالی زند در حوزه ورزش، گفت: خوشبختانه دانشگاه زند که یک دانشگاه جامعه مدار است، در زمینه‌های ورزشی هم با تیم‌های ورزشی مختلف در سطح شهر شیراز همکاری‌های خوبی داشته است. آخرین همکاری ما با هیئت تنیس روی میز استان فارس بوده است که ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم که هزینه‌های شکل گیری تیم استان و اردوهای ورزشی این تیم را تأمین کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی