[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

هر ۵۰ دقیقه یک نفر می‌میرد، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعلام آخرین وضعیت کرونا در استان فارس، از پذیرش ۴۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ خبر داد. 
به گزارش ایسنا، عبدالرسول همتی دیروز یکشنبه ۱۰ مرداد با اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استودیو سلامت فارس، بیان کرد: در طول بحران بیماری کووید ۱۹، در مجموع یک‌‎میلیون و ۲۰۷هزار و ۶۲۹ تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده است. همتی خاطرنشان کرد: از یک‌میلیون و ۸۰هزار و ۸۰۸ مورد تست تشخیصی مولکولی تهیه شده در آزمایشگاه‌های استان، ۳۱۹هزار و ۲۹۷ مورد مثبت قطعی بوده است.
او افزود: در قالب طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، ۱۲۶هزار و ۸۲۱ مورد تست سریع انجام و به شناسایی ۲۲هزار و ۸۵۷ بیمار مثبت منجر شده است. این مقام مسئول با اشاره به اینکه در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۴۲هزار و ۱۵۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است، گفت: تعداد ۳۰۱هزار و ۵۶۴ بیمار طی این مدت کاملاً بهبود یافته‌اند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان پذیرش شده‌اند و تعداد کل بیماران بستری به ۳۳۲۲ نفر رسیده است که از این تعداد، ۳۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. همتی با اعلام جان باختن ۲۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار جان باختگان از ابتدای شیوع کرونا تا دیروز، دهم مرداد را پنج‌هزار و ۲۰۸ نفر اعلام کرد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد: طبق آخرین آمارهای موجود از مراکز ۱۶ساعته و سرپایی، طی ۲۴ ساعت گذشته دوهزار و ۸۹۹ بیمار در این مراکز پذیرش شده‌اند؛ همچنین تا دیروز ۷۸۳هزار دوز واکسن به گروه‌های هدف تزریق شده است و علاوه بر واکسیناسیون گروه‌های سنی ۵۵ سال به بالا در ۱۱ سالن تجمیعی و دو مرکز خودرویی، برنامه ریزی برای سایر گروه‌های سنی پرخطر نیز انجام شده و واکسیناسیون این گروه‌ها نیز در حال انجام است.
همتی با بیان اینکه میزان مرگ و میر در گروه‌هایی که واکسن دریافت نکرده‌اند، به شدت بالاست، تأکید کرد: به تمام افرادی که واجد شرایط تزریق واکسن بوده‌اند، اما هنوز موفق به مراجعه برای دریافت واکسن نشده‌اند، توصیه می‌شود در سریع ترین زمان ممکن به مراکز تزریق واکسیناسیون مراجعه کنند تا از خطرات شدید این بیماری در امان بمانند. این مقام مسئول بهترین راه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و یاری رساندن به مدافعان سلامت را «تعهد عمومی» به اصول بهداشتی و خودمراقبتی اعلام و اضافه کرد: همه شهروندان به ویژه جوان‌ها می‌توانند با رعایت اصول بهداشتی، دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا و توجه به خودمراقبتی، در حفظ سلامتی خود، دیگران و مدافعان سلامت سهیم شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی