[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید ۱۰ چیز را کنار بگذارید، روزنامه شیراز نوین

برای آن که بتوانید زندگی باب میل خودتان بسازید بسیار مهم است که از یک برنامه برای موفقیت خود استفاده کنید. برنامه‌ریزی شما برای موفقیت در رسیدنتان نقش تعیین کننده‌ای دارد و این برنامه‌ریزی به هیچ عنوان شبیه به برنامه‌ریزی دوران مدرسه نیست. شما باید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی برای خود تعیین کنید. با پیشرفت تکنولوژی و جهانی شدن زندگی‌ها از طریق فضای مجازی بیشتر از آنچه باید در مورد افراد موفق می­‌بینیم و می­‌خوانیم و بی‌شک ترسمان از جهان پیش رو بیشتر هم شده است اما تنها راهی که پیش رو داریم انتخاب موفقیت است و بس. در جهانی که موفقیت همه را به چشم می‌بینیم مهمترین راه این است که موفقیت خود را به عنوان یک انتخاب پیش روی خودمان قرار دهیم. برای آن که موفقیت خود را انتخاب کنیم کارهایی هستند که باید انجام دهیم و همچنین کارهایی هم هستند که باید از آن‌ها دوری کنیم. بعضی کارها و بعضی افکار منفی بسیار مخرب‌تر از هر چیزی برای روند موفقیت‌مان خواهند بود و مانند یک سم جهان‌مان را مسموم خواهند کرد. جدا از افکار، بعضی رفتارها هم در وضعیت موفقیت‌مان تأثیرگذار خواهند بود. برای مثال شاید به نظر نیاید ولی استفاده از کلمات نادرست و بی‌احترامی به دیگران روحمان را از درون آزار می­‌دهد و با بی­‌احترامی به دیگران در درجه اول ما به خودمان بی‌احترامی خواهیم کرد. در ادامه بیشتر در مورد این مشکلات صحبت خواهیم کرد. ما می‌خواهیم به شما بگوییم راه موفقیت فقط با ۱۰ قدم به ثمر خواهد رسید پس تا انتها همراه ما باشید.
افکار منفی را دور بریزیم
شاید خیلی‌ها فکر کنند که افکارشان مثبت است و هیچ مشکلی با آن‌ها ندارند اما وقتی به زندگی‌هایشان نگاه می­‌کنید خواهید دید که دائم در حال گله و شکایت از همسر یا زندگی‌شان هستند یا سعی دارند در مورد کسی بد بگویند و یا در مورد بیماری صحبت می‌­کنند. خیلی از منفی‌گرا‌ها سردرد را یک بیماری باکلاس تصور می­‌کنند و دائم می­‌گویند که سردرد دارند اما حقیقت این است که حتی اگر این مشکل را هم نداشته باشند به مرور برای خود ایجاد خواهند کرد. صحبت در مورد هر چیزی مقدار بیشتری از آن چیز را به وجود خواهد آورد، بنابراین هرچه بیشتر از مشکلات، بدبختی و اختلاف اجتماعی و بیماری صحبت کنید همین چیزها را به سمت خود خواهید کشید. افکار منفی شامل تمامی کلمات نادرستی است که به زبان می­‌آورید، بنابراین ذهنتان را از این موارد پاک کنید.
در مورد بی‌پولی صحبت نکنید
هرچه به آن فکر کنید و در موردش صحبت کنید به سرتان خواهد آمد، بنابراین اگر شما دائم از وضع بد جامعه و بی‌پولی سخن بگویید این را به سوی خود جذب خواهید کرد و بی‌پولی بیشتری در زندگی شما پدیدار خواهد شد. 
عادت به خواب زیاد
اگر شما دائماً بخوابید ذهنتان خسته و کند خواهد شد و تلاش اندکی برای انجام کار خواهد داشت. ذهنی که دائم در حال استراحت باشد به مرور سلول‌های خاکستری خود را از دست خواهد داد و دچار کند ذهنی می­‌شود، بنابراین سعی کنید ساعت خوابتان را درست کنید و هر روز سر یک ساعت مشخص بخوابید و بیدار شوید تا بدنتان نظم روزانه داشته باشد.
نداشتن نظم
عدم وجود نظم در زندگی می­‌تواند پایه اصلی زندگی‌تان را فلج کند. بی‌­نظمی باعث می­‌شود مشکلاتتان به هم بپیچد و ذهنتان آشفته شود. اگر می‌خواهید نظم کافی در زندگی‌تان داشته باشید با عادت‌های کوچک شروع کنید. برای مثال صبح‌ها بعد از بلند شدن از رختخواب آن را مرتب کنید و به اتاق خود سروسامان دهید. این که شب‌ها کوهی از لباس را از روی تخت به صندلی انتقال دهید و صبح‌ها دوباره آن را به تخت بازگردانید باعث ایجاد آشفتگی ذهنی زیادی می­‌شود و شما با ذهنی آشفته نمی­‌توانید موفقیت خود را به سرانجام برسانید، نظم را در تمام ابعاد زندگی خود به کار ببندید. برای مثال در مورد خواندن کتاب آن هم به صورت دائم و روزانه حتماً از یک برنامه منسجم استفاده کنید و هر روز برای مثال روزی دو صفحه کتاب بخوانید تا به کتاب خواندن عادت کنید. همچنین این عادات خوب روزانه باعث ایجاد تغییر در زندگی شما خواهد شد.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی