[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

خوراک گوشت و سیب زمینی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 7 نفر
سیب زمینی:۱کیلوگرم 
گوشت چرخ کرده:۲۰۰گرم 
کنسرو نخود فرنگی: به میزان لازم 
هویج آب پز شده:۱ عدد 
نمک و فلفل: به میزان لازم 
ادویه کاری: به میزان لازم 
روغن: به میزان لازم

 طرز تهیه
  مرحله اول:  
ابتدا گوشت را تمیز بشویید و چرخ کنید. سیب زمینی‌ها را نیز بشویید و در قابلمه‌ای مناسب بریزید و به مقدار مناسب آب جوش یا آب سرد به آن اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید. (اگر آب جوش اضافه کنید زمان کم‌تری صرف پخت سیب زمینی می‌کنید) خب حالا تا سیب زمینی‌ها آب پز شوند بروید سراغ مواد دیگر. یک عدد پیاز متوسط را نگینی خرد کنید. مقداری جعفری تازه را نیز تمیز شسته آبکش کرده و خرد کنید.
خب حالا مقداری روغن در قابلمه‌ای بریزید و گوشت چرخ کرده، پیاز خرد شده و جعفری خرد شده را به آن اضافه کنید، سپس فلفل سیاه و ادویه کاری و به میزان لازم نمک اضافه کنید. خب حالا قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تفت دهید.
 مرحله دوم:
حالا سیب زمینی‌ها آب پز شدند، پوست سیب زمینی‌ها را جدا کنید و با گوشت کوب یا هر وسیله‌ای که راحت‌تر می‌توانید، سیب زمینی‌ها را له کنید و به مقدار لازم نمک، پودر فلفل قرمز شیرین را به سیب زمینی‌ها اضافه کنید. سیب زمینی‌ها را خوب له کنید تا مانند خمیر نرم و لطیف شود.
 مرحله سوم:
خب حالا خمیر سیب زمینی‌های له شده را در قیف بریزید (همین قیف‌هایی که برای بامیه و خامه استفاده می‌شود. اگر هم در دسترس نداشتید می‌توانید خمیرتان را با دست شکل دهید). کمی نمک روی نخود فرنگی و هویج آب‌پز شده بریزید. خب حالا قالب پیرکس یا هر قالبی که دم دستتان است را چرب کنید. خب حالا قیف را فشار می‌دهیم و خمیر را به صورت حلقه‌ای شکل می‌دهیم (در همان قالب چرب شده مورد نظر). با دست هم می‌توانید این طوری شکل دهید.
 مرحله چهارم:
خب حالا مخلوط گوشت را داخل حلقه‌های سیب زمینی قرار دهید. برای یک کیلوگرم سیب زمینی ۱۰۰ الی ۲۰۰ گرم گوشت چرخ کرده کافی است. این غذا هم روش پخت آن آسان است هم موادی که در آن به کار برده می‌شود آسان و کم هزینه هست. حالا کناره‌های خالی ظرف یا قالب مورد نظر را نخود فرنگی (از کنسرو نخود فرنگی استفاده کنید) و هویج آب پز خرد شده بریزید. اگر هم دوست ندارید می‌توانید حذف کنید.
خب فر را از قبل با دمای ۲۰۰ درجه روشن کنید‌. حالا قالب را در فر به مدت نیم ساعت قرار می‌دهیم‌. بعد از گذشت ده دقیقه درِ فر را باز کرده و با قاشق کمی روغن روی غذا بریزید. اگر هم دوس ندارید چرب باشد می‌توانید در این مرحله اصلاً روغن استفاده نکنید. خب حالا درِ فر را ببندید تا زمانی که خوراک گوشت و سیب زمینی به خوبی پخته شود و این بستگی به شما دارد که روی آن خیلی سرخ شود یا کم سرخ شود. خب دوستان غذای ما آماده ست. واقعاً لذیذ و خوش عطر هست و امیدوارم که حتماً درست کنید و لذت ببرید.
دوستان اگر ادویه کاری و یا نخود فرنگی را دوست ندارید، می‌توانید مطابق میلتان سبزیجات دیگر اضافه کنید. اگر گوشت چرخ کرده ندارید، می‌توانید از گوشت مرغ هم استفاده کنید. این غذا هم به عنوان غذای اصلی محسوب می‌شود هم  یک میان وعده به حساب می‌آید، هم می‌توانید به عنوان پیش غذا در مهمانی‌های خود تهیه کنید. نوش جان

 نکات کلیدی 
 در صورت دلخواه می‌توانید از پنیر پیتزا یا پنیر چدار نیز استفاده کنید.
 در صورت دلخواه می‌توانید از سس گوجه فرنگی استفاده کنید که در این صورت غذای شما آبدار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی