[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید ۱۰ چیز را کنار بگذارید، روزنامه شیراز نوین

اهمال‌کاری
بزرگ‌ترین مشکلی که اکثر افراد با آن روبه‌رو هستند اهمال‌کاری است. به زبان ساده اهمال‌کاری یعنی به تعویق انداختن آنچه باید انجام شود‌. اگر شما احساس می­‌کنید که دائم برای انجام هر کاری در حال بهانه‌تراشی و به تعویق انداختن آن هستید باید جلوی این مشکل را بگیرید. اهمال‌کاری یکی از بزرگ‌ترین موانع پیش روی موفقیت شماست. 
برای آن که جلوی اهمال‌کاری را بگیرید ابتدا باید بدانید به چه دلیل اهمال‌کاری می­‌کنید. پس از آنکه نسبت به مشکل خود آگاه شدید می‌توانید با داشتن آگاهی از روش‌های واپس‌رانی مشکل توسط ناخودآگاه با آن روبه‌رو شوید و جلوی اهمال‌کاری را بگیرید و با دقت به برنامه روزانه خود بپردازید.
عدم داشتن برنامه
بی‌­برنامگی خود شکل خاصی از بی‌ نظمی است. نداشتن یک برنامه منسجم همان‌طور که باعث نرسیدن به کارها می‌­شود شما را پریشان خواهد کرد و شما در ذهن خود به یک انسان بی‌کفایت تبدیل خواهید شد. اگر نتوانید از پس روزهای زندگی بربیایید هرگز نمی‌­توانید از پس یک عمر بر بیایید و دائم به دنبال راهکار برای رسیدن به اهدافتان دست و پا خواهید زد‌. برنامه‌ریزی‌هایتان را روی کاغذ و یا نوت گوشی بنویسید تا از یاد نبرید و همیشه همراهتان باشد تا دیگر بهانه‌ای برای عدم انجام آن نداشته باشید.
شنبه‌ای که هرگز نمی‌­آید
اکثر افراد به شنبه‌ای دل بسته‌اند که هرگز نمی‌آید و می­‌خواهند استارت موفقیت‌شان را از شنبه بزنند. می‌خواهند شنبه به باشگاه بروند، می‌خواهند شنبه کلاس مورد نظرشان را شروع کنند و خلاصه مهمترین بهانه‌ای که به دست خود داده‌اند شنبه‌ها است. عمدتاً در این شنبه‌ها اتفاق خاصی هم نمی‌­افتد. اگر می­‌خواهید شروع کنید بهترین فرصت همین امروز و همین لحظه است. سیر موفقیت خود را با شروع حرکتتان آغاز کنید و تنبلی را کنار بگذارید.
عدم اعتماد به نفس
ما به شما می­‌گوییم که فلان کتاب‌ها را بخوانید و فلان کارها را انجام دهید تا موفق شوید اما در واقع برای موفق شدن اولین کتابی که احتیاج به خواندن آن دارید خودتان هستید. شما باید خودتان را بشناسید و خودتان را به عنوان بهترین بپذیرید. حقیقت این است که اگر شما خودتان را نپذیرید هیچ کس شما را نمی‌­پذیرد و هرگز جایگاه خوبی در اجتماع نخواهید داشت‌. ابتدای مسیر موفقیت شما باید خودشناسی را آغاز کنید و موفقیت را حق خود بدانید. تنها زمانی تغییر در زندگی‌تان شروع می‌­شود که خودتان را دوست داشته باشید و خودتان را بپذیرید.
کتاب نخواندن
هرگز این که کسی کتاب نخواند آن‌قدر بد نیست که بخواهیم آن را به زبان بیاوریم اما کتاب نخواندن می‌تواند مانع موفقیت ما شود. گاهی ما نیاز داریم یک قدم عقب بایستیم و تجربه‌ها را از داخل کتاب‌ها به‌دست آوریم. کتاب‌ها تجربه‌هایی آماده در زندگی ما هستند که نیازی نداریم دوباره آن‌ها را تجربه کنیم. ما کتاب می­‌خوانیم تا از تجربیات تلخ و سخت دور شویم و راحت‌ترین راه‌ها را انتخاب کنیم. در واقع کسانی که کتاب‌خوان هستند کمی راحت‌طلب هم هستند و ترجیح می‌دهند تجربیات دیگران را استفاده کنند.
به حرف دیگران گوش دادن
شاید مهمترین نکته زندگی هرکس این باشد که او یک بار زنده است و یک بار توانایی زندگی را دارد. خانواده‌هایی هستند که بسیار کنترل­‌گر هستند و نمی­‌گذارند که فرزند خودش راهش را انتخاب کند و دائم او را با بکن نکن ساکت می­‌کنند. زمانی که مجال زندگی را نداشته باشید انگیزه‌ای برای موفقیت هم نخواهید داشت. یکی از عوامل اصلی عدم موفقیت خانواده‌هایی هستند که فرزند خود را سرکوب می‌کنند و به او اجازه تجربه زندگی را نمی­‌دهند. اگر شما هم چنین مشکلی دارید بهتر است با استفاده از کمک‌های یک مشاور از زیر سلطه خانواده خارج شوید و مسیر درست را در زندگی خود امتحان کنید تا به موفقیتی حتمی دست یابید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی