[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

مدال طلا دور از دستان کاپیتان شیرازی، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: صبح دیروز(دوشنبه) مسابقات محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک توکیو آغاز شد. او ابتدا به مصاف یوسوانیس پنا فلورس کوبایی رفت و در وقت نخست با اجرای یک سالتو بارانداز تماشایی توانست 4 امتیاز از حریف خود پیش بیفتد. البته این پایان کار نبود و حریف سرسخت کوبایی تا آخرین ثانیه‌ها نفس را در سینه ایرانی‌ها حبس کرد اما در نهایت این گرایی بود که با نتیجه هفت بر سه به پیروزی رسید.
کاپیتان شیرازی تیم ملی کشتی فرنگی، در دومین دیدار به مصاف استارسویچ کروات رفت. سه دقیقه نخست برای کاپیتان تیم ملی خوب پیش نرفت و در زمان دوم نیز حملات او برای رسیدن به حریف کروات کافی نبود. زمانی که گرایی به دلیل اخطار، در خاک نشست، حریف کروات موفق به اجرای دو بارانداز روی او شد. بدین ترتیب در فاصله کمتر از 40 ثانیه به پایان، گرایی با نتیجه 5 بر یک از حریف خود عقب بود  و این نتیجه تا 24 ثانیه به پایان کشتی نیز پابرجا بود. 
گرایی موفق شد دو امتیاز را جبران کند اما این هم برای پیروزی کافی نبود. در فاصله 14 ثانیه به پایان، گرایی با حرکتی حیرت انگیز، فن موسوم به «سنجاب پرنده» را روی حریف سرسخت خود اجرا کرد و داوران 4 امتیاز به حساب او واریز کردند. هر چند با درخواست بازبینی مربی کروات، این امتیازات به 2 کاهش یافت، اما همین دو امتیاز هم برای برتری گرایی کافی بود و این قهرمان پرامید شیراز، به مرحله نیمه نهایی رفت.
پس از این مسابقه، حساب توییتر فدراسیون جهانی کشتی به محمدعلی گرایی لقب شاهین داد. گرایی درباره این مسابقه گفت: تنها چاره من برای پیروزی در ثانیه‌های پایانی اجرای فن سنجاب پرنده بود.
وی درباره اخطاری که در سه دقیقه دوم دریافت کرد و منجر به از دست دادن امتیاز شد، گفت: کشتی است و سلیقه داور تأثیرگذار است اما من هم با اشتباهی که کردم، دو بارانداز خوردم.
او در پاسخ به این سؤال که چطور در ثانیه‌های پایانی توانست کشتی را به نفع خودش تمام کند، گفت: یک فن من درآوردی زدم (با خنده). اسم این فن سنجاب پرنده است و تنها چاره‌ای که برای برد داشتم، همین فن بود. 
گرایی درباره ادامه مسیرش در این رقابت‌ها گفت: دوست ندارم ببازم، برایم دعا کنید. 
محمدبنا سرمربی تیم ملی هم در مورد مسابقه حساس گرایی و نماینده کرواسی گفت: گاهی اوقات کشتی گره‌دار می‌شود و همین مسئله باعث می‌شود که ما مجبور شویم بیشتر داد بزنیم. هر دو حریف گرایی خیلی خوب بودند، بعد از ظهر هم یک کشتی حساس دارد که امیدوارم برنده شود. البته ساروی کمی ‌راحت‌تر کشتی می‌گیرد و در مقابل، گرایی به صورت ریسکی و با اجرای فنون مختلف کشتی می‌گیرد و همین باعث می‌شود که هر لحظه ترس داشته باشیم.
اما ظهر دیروز دیدار نیمه نهایی گرایی در مقابل حریف نامدار مجارستانی برگزار شد. گرایی نیمه اول را با یک امتیاز به سود خود به پایان رساند اما در سه دقیقه دوم شش امتیاز از دست داد تا در آستانه شکست قرار بگیرد. او در یک دقیقه پایانی هر چه در توان داشت به کار بست و 4 امتیاز گرفت اما از گرفتن امتیاز آخر و امضای حکم صعود به فینال ناکام ماند.
بدین ترتیب محمدعلی گرایی از صعود به فینال و کسب مدال طلا بازماند و امروز برای کسب مدال برنز تلاش خواهد کرد. اما محمدرضا گرایی برادر او امروز رقابت‌های خود را آغاز خواهد کرد. او در دور اول استراحت دارد و در دور دوم به مصاف جولیان آکود از کلمبیا می‌رود.
گرایی در صورت پیروزی بر این کشتی‌گیر در دور سوم با برنده کشتی میان فرانک استابلر از آلمان (دارنده ۳ طلا و ۲ برنز قهرمانی جهان/ برنز بازی‌های اروپایی/ ۲ طلا و یک برنز قهرمانی اروپا) و ماته نمس از صربستان (برنز قهرمانی جهان/ برنز بازی‌های اروپایی/ طلای قهرمانی اروپا) می‌رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی